Minął dzień na sygnale (czwartek, 18.04.2013)

Redaktor

Na-sygnale-150-150NGO na tropie wypadków, zdarzeń, interwencji

Opole: Czwartą dobę trwa pożar sterty słomy w Opolu przy ul. Magazynowej. Obecnie pożar jest w fazie dogaszania i na miejscu pracuje 5 zastępów straży pożarnej w liczbie 19 ratowników.

Kluczbork: Odpowiedzą za rozbój

Kluczborscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój na mieszkańcu Kluczborka. Szybko okazało się, że jeden z nich poszukiwany jest przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary w zakładzie karnym. Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.

16 kwietnia dyżurny Komendy Powiatowej w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o pobiciu mężczyzny na terenie parku w Kluczborku. Na miejsce udali się funkcjonariusze. Pokrzywdzony w związku z obrażeniami jakich doznał został przewieziony do szpitala.

Prowadzący sprawę policjanci, w trakcie wykonywania czynności ustalili, że mężczyzna został pobity przez dwóch mieszkańców powiatu kluczborskiego (18 i 33 lata). Mężczyźni doprowadzając go do stanu bezbronności ukradli mu telefon komórkowy oraz basebolówkę. Pokrzywdzony wycenił straty na 180 złotych.

18-latkowi i 33-latkowi zostały przedstawione zarzuty rozboju. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych przestępstw. Kryminalni odzyskali skradzione rzeczy ,które zostały przekazane właścicielowi. Ponadto policjanci ustalili, że 33-latek poszukiwany jest w związku z wcześniej popełnionymi przestępstwami do odbycia kary. Mężczyzna został umieszczony w zakładzie karnym. Za rozbój grozi kara od 2  do 12 lat więzienia.

Praszka: Kradzież z łamaniem

Zarzut kradzieży z włamaniem usłyszał zatrzymany przez praszkowskich policjantów 29-latek. Mężczyzna ukrywał się ponadto przed wymiarem sprawiedliwości, który skazał go na karę 5 lat więzienia. Zgodnie z nakazem sądu został umieszczony już w zakładzie karnym.

15 kwietnia policjanci z Praszki zatrzymali 29-letniego mieszkańca gminy Gorzów Śląski, podejrzewanego o kradzież z włamaniem oraz poszukiwanego nakazem doprowadzenia do zakładu karnego. Kryminalni ustalili, że zatrzymany mężczyzna na przełomie marca i kwietnia br. wyważając drzwi, włamał się do pustostanu na terenie gminy Gorzów Śląski skąd zabrał żeliwne elementy pieca, rowery, części elektryczne,  telewizor oraz pralkę wirnikową. Poszkodowany oszacował straty na 500 złotych. Następnego dnia policjanci zatrzymali też 59-latka podejrzewanego o pomoc w zbyciu skradzionych przedmiotów.

Zebrany przez prowadzących sprawę policjantów materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie 29-latkowi  zarzutu kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Zgodnie z nakazem sądu został umieszczony w zakładzie karnym. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Drugiemu z zatrzymanych przedstawiono zarzut paserstwa. Mężczyzna musi się liczyć z karą nawet 5 lat więzienia.

Praszka: Wpadli na gorącym uczynku

Policjanci z Praszki na gorący uczynku włamania do domu zatrzymali 16-latkę i 31-letniego mężczyznę. Oboje podejrzani są również o liczne kradzieże i kradzieże z włamaniem do altan na  terenie ogródków działkowych. Sąd zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny tymczasowy areszt. Jego 16-letnia wspólniczka odpowie przed sądem dla nieletnich.

15 kwietnia, w jednej z miejscowości w powiecie oleskim, policjanci z Praszki zatrzymali na gorący uczynku włamania do niezamieszkałego budynku 31-letniego mężczyznę i jak się później okazało 16-letnią kobietę. Zatrzymana nie posiadała przy sobie  dokumentu tożsamości i podała funkcjonariuszom policji dane osobowe swojej starszej 20-letniej siostry. Po ustaleniu faktycznych danych personalnych okazało się, że kobieta jest dużo młodsza. Ponadto od marca 2013 roku  poszukiwana przez Policję, po tym jak nie powróciła do domu.

Zatrzymani zostali umieszczeni w policyjnym areszcie. W trakcie dalszych czynności kryminalni ustalili, że para wspólnie i w porozumieniu, w ciągu zaledwie dwóch nocy dokonała szeregu kradzieży i kradzieży z włamaniem do altan na terenie ogródków działkowych oraz kradzieży roweru spod bloku. Łączne straty poszkodowani oszacowali na blisko 3 tysięcy złotych.

Odzyskane mienie wróciło do właścicieli. Podejrzani usłyszeli łącznie 8 zarzutów –  zarzut  usiłowania kradzieży, 5 zarzutów kradzieży z włamaniem i 2 zarzuty kradzieży. Oboje do przedstawionych zarzutów przyznali się. 16-latka odpowie za swoje czyny przed sądem dla nieletnich, zaś wobec 31 – latka oleski sąd zastosował tymczasowy trzymiesięczny areszt. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Liszczok (pow. oleski): Spłonął las

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnie o godzinie 11:45 otrzymała zgłoszenie pożaru lasu w miejscowości Liszczok. Do zdarzenia niezwłocznie zadysponował 10 zastępów strażaków z powiatu oleskiego i 1 zastęp z powiatu strzeleckiego, których działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, działaniu w obronie zagrożonego lasu i natarciu na źródło ognia. W działaniach udział brał śmigłowiec i samolot gaśniczy z Lasów Państwowych. W wyniku pożaru spaleniu uległo około 6 ha lasu. W chwili obecnej trwa jeszcze dogaszanie pogorzeliska.

Komentarze są zamknięte