Prezydent Ryszard Zembaczyński „uderza” w grupę PGE ws. Elektrowni Opole

Redaktor Obywatelski4

opole-elektrowniaPamiętam z dzieciństwa taką bajeczkę z serii „Poczytaj mi mamo” o Węgielku. Otóż ludzie przestali szanować węgiel, który powszechnie był źródłem ciepła i energii. Praca górników i kolejarzy była marnotrawiona – napisał na swoim blogu prezydent Opola Ryszard Zembaczyński. Lećmy więc dalej…

Wreszcie pewnego dnia węgiel pogniewał się na taki stan i wszystkie „Węgielki” opuściły piwnice na znak protestu.  W domach, szkołach i zakładach zrobiło się zimno.  Długo szukano pogniewanego i niezbędnego do życia węgla by go przeprosić.

– creme de la creme w wykonaniu pana prezydenta.

Ale to nie koniec!

Teraz mamy podobną sytuację . Pomimo pełnego przygotowania ultra nowoczesnych projektów 5 i 6 bloków Elektrowni Opole , przygotowania odnowionych torów kolejowych dowozu węgla do tej elektrowni i wreszcie nie patrząc na oczekiwanie na dostawy prądu z Opola do metropolii wrocławskiej, zakomunikowano publicznie, że nie przyjmą węgla kamiennego energetycy w Brzeziu.

– tutaj mamy bardzo słuszną uwagę prezydenta Zembaczyńskiego.

Ryszard Zembaczyński fot. NGO (11)Jednak, uwaga – prezydent się nie poddaje i w swoim stylu kończy:

Uczucia skierowano w stronę brunatnego kuzyna naszego „Węgielka” pomimo jego siarczanych przypadłości. Oj nie dobrze. „Węgielek” się pogniewa i będzie bieda!!!

– pisze prezydent.

Jednym słowem – pięknie.

Jedno trzeba przyznać: przynajmniej się odezwał. Tylko o co chodzi z tym pogniewaniem się? I jaka bieda? Spokojnie, dowiemy się już wkrótce!

 

 

blog prezydenta na stronie opole.pl, lz 

 

 1. IRENA
  | ID: 67e4e151 | #1

  Zaniedbywał miasto przez całe lata,Nic już nie odkręci.Zmarnował czas,czas rozwoju.Nie łudżmy się.To jest tylko poli-tyka.

 2. Jarek Toporowski
  | ID: 2497c855 | #2

  Coś nie zadużo tego Ryśka tutaj ? Nie za często ?

  Dziwne ! ?

 3. niewidzialny27
  | ID: ae1651ec | #3

  to nie wina Ryśka, że upada Opole, tylko czasu gdy rządzili aferałowie od Pogana – w czasie boomu inwestycyjnego w Polsce, nikt wówczas nie chciał w Opolu inwestować, no i mamy teraz to co mamy

 4. z Niemodlina
  | ID: 81a23c81 | #4

  Ryśki to są tylko PiOnki w grze, Opole to nieodosobniony przypadek, kilka miesięcy temu wstrzymano prace przy budowie elektrowni Ostrołęka. Dość łatwo można zauważyć proces uzależnienia POlski od rosyjskiego gazu i ropy, być może te działania mają za zadanie uzależnienie POlski w przyszłości także w energię elektryczną, wiem że brzmi to dość nieprawdoPOdobnie i złowrogo, bo prąd z polskich elektrowni wydaje się dziś oczywistością. Ale czy jeszcze powiedzmy 15 lat temu nie było oczywiste, że Polska ma własny przemysł stoczniowy ???

Komentarze są zamknięte