Dawne księgi metrykalne dostępne w internecie. Zbadaj, czy są w nich twoi przodkowie

Redaktor Obywatelski1

07. Pierwsza strona drugiej ksiegi czlonkow (1675-1750)Archiwum Główne Akt Dawnych udostępniło w internecie blisko 5800 ksiąg metrykalnych ze wschodnich terenów przedwojennej Polski, m.in. z woj. lwowskiego i wołyńskiego. To 850 tys. akt z lat 1590-1911, które umożliwiają każdemu badanie własnej genealogii.

Każdy internauta na stronie internetowej Archiwum Głównego Akt Dawnych www.agad.archiwa.gov.pl może zapoznać się z ponad 850 tysiącami cyfrowych kopii akt metrykalnych z lat 1590-1911. Akta te powstały na terenach przedwojennych województw II Rzeczpospolitej: lwowskiego, tarnopolskiego, stanisławowskiego, wołyńskiego i poleskiego. To ponad 5800 ksiąg, pochodzących głównie z XIX w., które dotyczą osób z parafii rzymskokatolickich, prawosławnych, greckokatolickich i ewangelickich oraz z gmin wyznania mojżeszowego.

O tym jak korzystać z udostępnionej online dokumentacji informuje zamieszczony na stronie archiwum film instruktażowy. Ponadto informacje o tym, jak odczytywać dokumenty, często zapisane po łacinie, zawierają strony internetowe archiwów państwowych.

AGAD, lz

  1. IRENA
    | ID: 097d2a04 | #1

    A to ciekawe.Zaraz szukam.

Komentarze są zamknięte