Piękne słowa abp Depo: „Chrystus przeraża tych, którzy twierdzą, że Boga nie ma”

Redaktor Obywatelski1

abp Wacław Depo fot kuria czestochowskaImię Jezusa przeraża tych, którzy chcieliby głosić światu, że Boga nie ma – mówił abp Wacław Depo podczas Mszy św. radiowej transmitowanej z bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie. Metropolita częstochowski przewodniczył liturgii z okazji odbywających się w stolicy XIX Targów Wydawców Katolickich oraz na rozpoczęcie Tygodnia Biblijnego.

Hierarcha zauważył, że imiona wielu osób żyjących na przestrzeni dziejów zostały zapomniane, ale jest imię, które nie daje spać ludziom, posługującym się kłamstwem, czyniącym niesprawiedliwość i walczącym z Bogiem.

Tym imieniem jest Imię Jezusa.

– powiedział abp Depo.

W imieniu Jezusa zawiera się wieść radosna o odkupieniu człowieka i o zwycięstwie Boga nad grzechem, śmiercią i szatanem. To imię dlatego przeraża tych, którzy chcieliby światu głosić, że Boga nie ma, że Bóg jest wrogiem wolności człowieka i nic dla człowieka nie uczynił. A posłanie Syna Bożego, Jezusa Chrystusa oznacza: Bóg zbawia i jest największym sprzymierzeńcem wolności i godności człowieka.

– mówił abp Depo. Metropolita częstochowski dodał, że Jezus to więcej niż imię, niż historia, to Osoba Boga człowieka odkupiciela.

info, kai, lz

  1. IRENA
    | ID: ed83123a | #1

    Piękne całe kazanie.Wysłuchałam z zaciekawieniem.Bóg był, jest i będzie. Nie wolno wątpić w imię Jezusa -Osoba Boga,człowieka [email protected]ęki za podkreślenie ważności słów arcybiskupa Depo. Dobrego dnia.

Komentarze są zamknięte