Tylko u Nas: Pierwszy rozdział książki „Lech Kaczyński. Biografia polityczna”, współautorstwa Sławomira Cenckiewicza i Janusza Kowalskiego

Niezależna Gazeta Obywatelska3

Lech Kaczyński - biografia [ngopole.pl]„Po niezliczonej ilości przekłamań i zwykłych kłamstw na temat Lecha Kaczyńskiego, grupa badaczy pod kierunkiem Sławomira Cenckiewicza postanowiła przygotować pierwszą naukową biografię byłego Prezydenta Rzeczypospolitej. Część pierwsza tej opowieści, obejmująca lata 1949–2005, prowadzi nas siłą rzeczy w stronę bogatej historii rodu Jasiewczów i Kaczyńskich, opisuje losy Jadwigi i Rajmunda Kaczyńskich oraz dzieciństwo, dorastanie i młodość ich ukochanych synów-bliźniaków: Lecha i Jarosława.

I choć jest to przede wszystkim biografia polityczna Lecha Kaczyńskiego, rekonstruująca skrupulatnie kolejne etapy jego aktywności publicznej począwszy od udziału w warszawskim Marcu ’68, poprzez udział w trójmiejskim ruchu antykomunistycznym, roli w Wielkim Strajku 1980 r., aktywności w legalnej i podziemnej „Solidarności”, internowanie, udział w rozmowach w Magdalence i przy okrągłym stole, aż po działalność parlamentarną, pełnienie funkcji ministra stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Wałęsy, prezesa Najwyższej Izby Kontroli, ministra sprawiedliwości i prezydenta Warszawy, to na kartach tej obszernej książki znajdziemy wiele szczegółów dotyczących jego życia prywatnego i rodzinnego, kariery akademickiej i dorobku naukowego.

Od tej pory plotki i domysły na temat różnych aspektów biografii Lecha Kaczyńskiego powinny ustąpić sprawdzonej wiedzy naukowej opartej na bogatej kwerendzie archiwalnej, relacjach świadków i przekazach rodzinnych.” – można przeczytać z okładki biografii politycznej Lecha Kaczyńskiego autorstwa Sławomira Cenckiewicz, Adama Chmieleckiego, Janusza Kowalskiego i Anny K. Piekarskiej. Książka ma się ukazać 15 maja br. w księgarniach.

Dzięki uprzejmości współautora książki Janusza Kowalskiego, przyjaciela NGO, prawnika i publicysty, radnego Opola w latach 2002–2006, analityka ds. bezpieczeństwa energetycznego, pracownika m. in. w Ministerstwie Gospodarki i Biura Bezpieczeństwa Narodowego prezentujemy jako pierwsi fragment książki „Lech Kaczyński. Biografia Polityczna” Rozdział I – WARSZAWIAK (1949–1971). Fragment był prezentowany podczas konferencji prasowej w dniu 9 kwietnia br. w Centrum Prasowym Foksal z udziałem autorów książki przy obecności rodziny zmarłego tragicznie Prezydenta RP – córki Marty Kaczyńskiej i brata Jarosława Kaczyńskiego. Fragment książki do pobrania na NGO obejmuje 47 stron. Książka została wydana nakładem Wydawnictwa Zysk i S-ka i wszelkie przedruki w całości lub fragmentach wymagają zgody Wydawnictwa.

„Jadwiga i Rajmund robili wszystko, by zapewnić synom szczęśliwe dzieciństwo. Przede wszystkim dużo z nimi rozmawiali. Rajmund był nieco nadopiekuńczy, miał bowiem w pamięci przedwczesną śmierć swojego rodzeństwa, dlatego panicznie bał się o zdrowie synów42. Do rodzinnych legend przeszła walka o czapki. Gdy chłopcy wychodzili na żoliborskie podwórko, musieli mieć założone czapki. Wiadomo, malcy biegający za piłką w ciepłych czapkach musieli czuć się nieswojo, by nie rzec, że wystawiali się na żarty i drwiny kolegów. Ale Rajmund był w tej kwestii bardzo zasadniczy. Ostro przeciwko czapkom protestował kilkuletni Lech i mimo że nie miał porywczego charakteru, na hasło ojca: „czapka”, reagował… dość nerwowo. Po latach żartował: „Wtedy dostawałem szału, choć byłem dużo spokojniejszy niż dziś”. – czytamy w jednym z fragmentów I rozdziału.

Do pobrania dla czytelników NGOpole.pl:

okładka:

biografia-okladka książki [pdf]

pierwszy rozdział:
[newsletter_lock]

biografia-Rozdział Warszawiak [pdf]

[/newsletter_lock]

Oprac. Tomasz Kwiatek

 1. z Niemodlina
  | ID: 1877f7c1 | #1

  Właśnie przed chwilą obejrzałem pierwszy dokument jaki powstał o śp. Lechu Kaczyńskim pt. „Prezydent”. Jest to pierwszy film dokumentalny nakręcony przez niezależnych dziennikarzy i dzięki wsparciu niezależnych mediów. To tylko uzmysławia człowiekowi jakie embargo w POlsce pod panowaniem ryżego bandyty panuje na pamięć o Lechu Kaczyńskim! Film można jeszcze nabyć do wtorku wraz z Gazetą Polską. Szczerze polecam. http://www.youtube.com/watch?v=hoFzfyWElGE

 2. z Niemodlina
  | ID: 1877f7c1 | #2

  Jeszcze jedna ciekawa sprawa, jak podaje portal niezależna.pl lekarz Dymitr Książek, który wystąpił w filmie Anatomia Upadku, dostał właśnie w poniedziałek wypowiedzenie z pracy!!!

 3. IRENA
  | ID: bf0d4a76 | #3

  @z Niemodlina.Dziekuje.

Komentarze są zamknięte