Cukiernia Malik wygrała konkurs na festiwalowe ciastko

Niezależna Gazeta Obywatelska3

3 propozycje konkursowePrezydent Ryszard Zembaczyński zaprezentował NGO wypieki jakie wzięły udział w konkursie na festiwalowe ciastko pn. „Z nutką słodyczy”. Ciastka nie próbowaliśmy w przeciwieństwie do komisji. Konkurs nie spotkał się z zainteresowaniem cukierników. Spośród trzech propozycji przedstawionych przez cukierników, komisja wybrała ciastko Cukierni Malik, które swoim wyglądem nawiązywało do festiwalowego mikrofonu i jednocześnie spełniało „wymogi estetyczno – smakowe”. Składnikiem ciastka jest m.in. biszkopt przełożony masą maślano – czekoladową. Dodatkowo ciastko zostanie udekorowane logotypem festiwalowym i muzycznymi elementami z masy cukrowej.

Lekkość ciastka i patyczek pozwolą na jego dystrybucję również w plenerze i podczas imprOficjalne-ciastko-festiwalu-opolskiego [opole.pl]ez masowych. Pozostałe przegrane ciastka można zobaczyć tutaj. – „W konkursie udział wzięła m.in.  cukiernia Zimmermann, jednak najciekawsza była propozycja opolskiej cukierni Malik – stwierdził Ryszard Zembaczyński. Ciastko będzie promowane w 2013 rok jako produkt jubileuszowy stolicy polskiej piosenki oraz podczas różnych imprez w Opolu i ma zagwarantowane bezpłatne stoisko dla cukierni podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego. Organizatorem konkursu było ratuszowe Biuro Promocji i Współpracy Międzynarodowej. Odnotujmy, że patronat medialny nad całym konkursem miało NTO, co jak widać nie pomogło konkursowi. 

Autor: Tomasz Kwiatek

 1. IRENA
  | ID: 818fe354 | #1

  Szkoda,ze tylko trzy cukiernie brały udział w konkursie.Ale i to wybrane ciastko chetnie bym zjadła. Na Festiwalu w Opolu bedzie okazja degustowania jak wadowickie kremówki w Wadowicach. Słodki konkurs.Podoba mi się..

 2. Jarek Toporowski
  | ID: ce1a5817 | #2

  Cukiernia Malik – korzenie Głubczyckie :)

 3. IRENA
  | ID: c49819f5 | #3

  @Jarek Toporowski. Nie udało jej się sprywatyzować systemem PO czyli doprowadzić do upadłości. Mądrzy mieszkańcy Głubczyc.Wiedzą jak się poruszać w” krainie bajek” PO.

Komentarze są zamknięte