Rządowa dyskusja o Elektrowni Opole

Redaktor Obywatelski1

Nowe-bloki Elektrownia OpoleJak donosi Nowa Trybuna Opolska, rząd chce zająć się sprawą rozbudowy Elektrowni Opole.  Dyskusji chce wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński – czytamy na stronach gazety. 

Dziennik donosi, iż opolski polityk PSL Stanisław Rakoczy poinformował o swojej rozmowie z wicepremierem Piechocińskim, który chciałby do porządku obrad wtorkowego posiedzenia rządu, wprowadzić kwestię rozbudowy elektrowni:

Janusz Piechociński swojego zdania nie zmienił. PGE to spółka, w której większościowym udziałowcem jest państwo. Rząd ma więc w sprawie rozbudowy elektrowni coś do powiedzenia. Uważam, że PGE popełnia błąd i mam nadzieję, że tą decyzję uda się jeszcze zmienić

– czytamy w NTO.

Głos w sprawie zabrał również lider PO na Opolszczyźnie Leszek Korzeniowski:

Rząd powinien wpłynąć na zmianę decyzji PGE. Jestem już umówiony na rozmowę o tym z ministrem Piechocińskim i premierem Tuskiem.

– zapowiada  Leszek Korzeniowski.

Kwestia rozbudowy nowych bloków elektrowni jest chyba jednak przesądzona.  Komitet ds. inwestycji w PGE to bardzo ważny organ doradczy, którego zdanie jest raczej niepodważane. Dlatego najprawdopodobniej wszelkie naciski w tej sprawie, nie przyniosą żadnego efektu.

 

nto, lz

  1. IRENA
    | ID: f35b4d95 | #1

    Coz,kolejny raz posłowie udowodnili,ze Obca im jest Polska i jej rozwój.A gdzie dotychczas byli?Nie mogę zrozumieć,ich obłudy i kłamstwa.Nikt nie bedzie ukarany?? A przeciez w dokumentacje,opinie i procesy sądowe wydano setki milionów złotych. I Co ?? I Nic !!
    Zapewne to prezent dla przyszłego obcego inwestora, o którym wie zapewne miejscowy prezydent z wysokim wyrokiem sądowym. A i obwodnica Niemodlin – Nysa,a ściśle jej brak to Zasługa też nieudolnej władzy. A gdzie byli i są posłowie PiS-u?? Jak bardzo jesteśmy oszukiwani.Pomyśleć,ze to katolicy.Zaden nie powinien rozgrzeszenia otrzymać.Ale oni sie nie spowiadają,a co niektórzy uciekli do ewangelikow.Tam łatwiej.

Komentarze są zamknięte