Polecamy najnowszą biografię śp. Lecha Kaczyńskiego. Współautorami Sławomir Cenckiewicz i Janusz Kowalski

Niezależna Gazeta Obywatelska3

Lech Kaczyński - biografia [ngopole.pl]Już niedługo na rynku księgarskim zagości pierwsza naukowa biografia wybitnego polityka śp. Lecha Kaczyńskiego (tom I obejmujący okres do 2005 r.). Jednym ze współautorów publikacji jest nasz kolega Janusz Kowalski, autor rozdziału poświęconego prezydenturze miasta stołecznego Warszawy w latach 2002-2005.

W najnowszym wydaniu tygodników „Sieci” i „Do rzeczy” – pierwsze fragmenty książki.  Sławomir Cenckiewicz wspomina w „Do rzeczy” rodziców Lecha Kaczyńskiego we fragmencie książki „Lech Kaczyński. Biografia polityczna. Tom 1: 1949-2005” :

„Rodziców Lecha i Jarosława łączyły rodzinne tradycje i wojenne wspomnienia. W PRL myśleli o tym, żeby mimo warunków panujących w kraju zapewnić synom spokojne życie i optymalne warunki do nauki”.

 Natomiast w tygodniku „Sieci” można przeczytać fragment książki w artykule „Szczenięce lata Lecha Kaczyńskiego”:
„Lech i Jarosław trafili do filmu „O dwóch takich co ukradli księżyc” dzięki fortelowi ich wuja, który w tajemnicy przed całą rodziną zgłosił chłopców na eliminacje do ról Jacka i Placka. Bracia okazali się najlepsi z niemal 70 par bliźniaków”.
Jutro szczegóły dotyczące książki będą przedstawione na specjalnej konferencji prasowej z udziałem autorów Sławomira Cenckiewicza, Adama Chmieleckiego, Janusza Kowalskiego i Anny K. Piekarskiej. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka już w maju br.
Oprac. TK
 1. IRENA
  | ID: 8d21b1b7 | #1

  Warto przeczytać i wyciągać wnioski. Ale Właściwe wnioski.

 2. IRENA
  | ID: 8d21b1b7 | #2

  Ja, często się modlę za wszystkich Polaków,którzy zginęli.Ale czy mozna było tej katastrofy uniknąć.?? Często nad tym myśle.Przywołuje poprzednie katastrofy samolotowe.I nikt nie odpowiada ani materialnie, ani karnie, Jakie to Państwo mamy??Kto u nas rządzi?Co za dokumenty rządzący podpisali i z kim , skoro większość z nich jest tajna?

 3. IRENA
  | ID: e238c90c | #3

  Pressmix opublikował następującą treść:
  Egz,pojedynczy,tajne. 18.X.1989r. -Zobowiązanie.-Paweł Deresz.
  Zacytuję kilka wersów:

  cyt.”Zobowiązuję się udostępnić swój adres dla potrzeb Wywiadu Wojskowego PRL. Będę systematycznie przekazywał wskazanym mi osobom korespondencję przeznaczoną dla wywiadu nadchodzącą na mój adres,bez zapoznawania się z jej treścią,.Zobowiązuję się do utrzymania w ścisłej tajemnicy faktu współpracy z Wywiadem oraz znanych mi spraw i osób.
  kon.cytatu A jego to żona zginęła w tej katastrofie wraz z Prezydentem?

Komentarze są zamknięte