Ewa Wójciak ukarana za obrazę papieża Franciszka

Redaktor Obywatelski5

Ewa WójciakPrezydent Poznania Ryszard Grobelny podjął decyzję o ukaraniu naganą Ewy Wójciak, dyrektor finansowanego przez samorząd poznańskiego Teatru Ósmego Dnia. Ewa Wójciak zapowiada odwołanie się od tej decyzji.

Rzecznik prasowy prezydenta Poznania Paweł Marciniak poinformował, że przyczyną wymierzenia kary nagany jest publiczne użycie przez Ewę Wójciak na prowadzonej przez nią stronie portalu społecznościowego obraźliwego słowa, „w wulgarny sposób oceniającego i oskarżającego zwierzchnika Kościoła katolickiego i głowę państwa Watykan – papieża Franciszka; a także powtarzanie i podtrzymywanie tego stanowiska w innych publicznych wypowiedziach”.

Według informacji podanej przez rzecznika, zachowanie to, oceniane przede wszystkim przez pryzmat zajmowanego przez Wójciak stanowiska dyrektora miejskiej instytucji kultury, „stoi w rażącej sprzeczności z ogólnie przyjętymi standardami współżycia społecznego, obejmującymi m.in. zasadę poszanowania godności innych osób, bez względu na ich postawy ideowe oraz reprezentowany światopogląd”.

Wciąż uważam, upieram się i mam do tego prawo, że była to wypowiedź prywatna i w żadnym stopniu nie jestem odpowiedzialna za jej upublicznienie

– powiedziała.

Mogę chyba posiadać jakieś własne stanowisko w tej sprawie, problemem był rzeczony wyraz. Nie za stanowisko zostałam skazana, tylko za użycie takiego słowa. Słowo to padło w moim prywatnym profilu. (…) Do prezydenta i wiceprezydenta miasta nie mam żadnych pretensji, działali pod presją

– dodała.

Zdaniem pani dyrektor, całe zamieszanie wokół niej, jest idealnym pretekstem do rozpoczęcia dyskusji na temat wypowiedzi ludzi, zatrudnionych w instytucjach publicznych.

 

pap, gop

[fot: facebook]

 1. IRENA
  | ID: 8682925a | #1

  Stanowisko,które piastuje, tym bardziej zobowiązuję ją do używania języka literackiego, a w żaden sposób nie przystoi Pani Dyrektor wypowiadanie słowa powszechnie używane za nieprzyzwoite. Nawet furmanowi takiego słowa się nie wybacza.Powinien ją prezydent Zdymisjonować.Kara jest nie adekwatna do obelżywego słowa pod adresem Papieża Franciszka i nas,katolików.Na dodatek jest Kobietą,to tym bardziej powinna zapamiętać to swoje beszczelne zachowanie.

 2. z Niemodlina
  | ID: d83e8b0a | #2

  Tytuł wprowadza w błąd, używając języka „ukaranej”, powiem tylko tyle,że ta kur.. nadal jest dyrektorem teatru w Poznaniu, więc nie spotkała ją żadna kara.

 3. IRENA
  | ID: 8682925a | #3

  @P.z Niemodlina.W artykule pt.Tylko dla dorosłych pana Sanockiego /na nin.portalu/ jest fajne zdanie, które z Twoim pasuje jak ulał.Masz racje.Nie spotkała ja zadna kara.Papier wszystko przyjmie. A tylko czekać, na jej kolejne komentarze,które po takiej karze będą tym bardziej dosadne.Podszkolimy się,i to jeszcze nie raz !

 4. Kinga
  | ID: 5ba129c1 | #4

  Ciekawe czy w jej obronie stanie niejaka Marzanna P. z Kędzierzyna? Może będzie wielki krzyk o łamaniu praw człowieka, nietolerancji itp.?

 5. Dzięgiel
  | ID: e4738e99 | #5

  Typowa przedstawicielka ,,europejskiej” chujtury.

Komentarze są zamknięte