Subiektywny przegląd tygodnia: Po marzeniach o elektrowni oraz świetny występ Patryka Jakiego

Redaktor Obywatelski5

Elektrownia_Opole-300x154Stała się rzecz smutna. PGE wycofało się z planów rozbudowy bloków w Elektrowni Opole. Jednak jest pewne pocieszenie. Poseł z ziemi opolskiej Patryk Jaki naprawdę dobrze zaprezentował się w debacie z ministrem Nowakiem.

Z Opola

Pocieszyliśmy się z wielkiej inwestycji, która miała powstać przy Elektrowni Opole, prawda? Najpierw ekolodzy przeszkadzali w rozbudowie kolejnych bloków naszego energetycznego giganta, a teraz grupa PGE wycofała się z inwestycji…

Ciekawi mnie jedna rzecz – czy ktoś z przedstawicieli naszych władz samorządowych próbował interweniować dowiedziawszy się o rezygnacji z inwestycji? Marszałek? Prezydent miasta? Nikt? Szkoda. Elektrownia wycofała się i już.

Zawsze mam dylemat gdzie taką informację umieścić, ale z racji, że chodzi o polityka z naszego regionu dodam ją tutaj. A chodzi mi o Patryka Jakiego.

Jaki w SejmieTrzeba naprawdę chłopaka pochwalić za debatę dotyczącą odwołania ministra Sławomira Nowaka. Przygotował się, wręczył ministrowi pluskwę, czy tam karalucha( jak kto woli), celnie argumentował, co może dziwić w przypadku polityka o tak młodym wieku. Patryk – szacun!

Dla przykładu, taki poseł Sławomir Kłosowski przez osiem lat nie zakotwiczył w mediach na tak długi czas po swoim występie, co mody Jaki.

Solidarna Polska w wykonaniu posła z Opola wreszcie pokazała, że może, że coś potrafi i odbiło się to pozytywnymi komentarzami nie tylko z mojej strony, ale również wielu innych publicystów.

Fakt, minister Nowak, jak również premier Tusk próbowali drwić, dyskredytować wiedzę oraz sam wniosek dotyczący odwołania ministra transportu. Jednak stara dobra technika mówi, że jak nie wiesz jak się obronić, to wyśmiej przeciwnika. Rząd jest w tym dobry.

Z Kraju

Słyszeliście, że premier jedzie do Nigerii? Już pomijam, że 10 kwietnie, gdzie na szybciocha złoży wieńce pod pomnikiem smoleńskim( podobno o 5 rano…), ale żeby zaraz do Nigerii? Na bank jest to robota posła Godsona.

Tusk i Piechociński/ fot tvpparlament.pl No dobra, jak już się przykleiłem do premiera, to muszę poruszyć jeszcze jedną sprawę. Jak  to jest, że prezydent Putin wie, że przez Polskę planowana jest budowa drugiej nitki rurociągu Jamalskiego, a premier Tusk tego nie wie? Czy rosyjscy szpiedzy i agenci wpływu tak dobrze działają w naszym kraju, czy po prostu brak konkretnej wiedzy i kontroli naszych władz, nad tym co się dzieje w kraju, jest na poziomie Himalajów?

Przecież minister skarbu Mikołaj Budzanowski, też nic o tym nie wiedział. Ale się dzieje.

Minister Nowak zostaje na stanowisku. Tam wyżej nie dopisałem, ale tak się stało. Jednak pojawiła się mała niespodzianka.

Trzech posłów PSL zagłosowało za odwołaniem Nowaka. Czyli na dniach będzie rozmowa dyscyplinująca Tuska z Piechocińskim. Polecą jakieś głowy? Może kosą ktoś przyłoży?

Jak już jesteśmy przy PSL, to mówi się, że były minister rolnictwa Marek Sawicki ma wrócić do gry w wielkim stylu. Na początek wykona robotę , którą kocha, czy wystąpi w spocie reklamującym polską żywność. Potem ma ponownie zostać ministrem rolnictwa.

Piechociński tym wszystkim doniesieniom stanowczo zaprzecza, jednak zaprzeczał też, że zostanie minister gospodarki, a stało się inaczej.

Jarosław Kaczyński podczas swojego wystąpienia w Środzie Wielkopolskiej poruszył kwestię finansów publicznych. W jego opinii należy zmienić system podatkowy, „bo ten który jest, jest skrajnie niewydajny, a z drugiej strony niesprawiedliwy”.

Kolejny poseł uciekł z Ruchu Palikota. Mniejsza już z nazwiskiem. Ważne, że odszedł i osłabił winiarza z Lubelszczyzny.

autor: Łukasz Żygadło

 1. Jarek Toporowski
  | ID: cf126d7c | #1

  „Jarosław Kaczyński podczas swojego wystąpienia w Środzie Wielkopolskiej poruszył kwestię finansów publicznych. W jego opinii należy zmienić system podatkowy, „bo ten który jest, jest skrajnie niewydajny, a z drugiej strony niesprawiedliwy”. ”

  OBIEMA RĘKOMA I NOGAMI SIĘ POD TYM PODPISUJĘ ! !

  ŚWIĘTA PRAWDA – NIE CHODZI O TO ABY ZAPROWADZAĆ DRUGĄ FRANCJĘ (W ŻADNYM WYPADKU), ALE ZARABIAJĄCY NAJNIŻSZĄ KRAJOWĄ POWINNI PŁACIĆ 20% VAT…

  … A BYDŁO MUNDURKOWE (14 SYTYCH WYPŁAT W ROKU- 12 NORMALNYCH + 13 + DODATEK MUNDUROWY KTÓRY WYNOSI TYLE CO WYPŁATA , A WYPŁTA POCZĄTKUJĄCEGO ! ! ! KLAWISZA LUB DŻEKIEGO TO 2100 NETTO ! ! !, SĄ JESZCZE DODATKI ZA BRAK MIESZKANIA ) POwinno PŁACIĆ 25% VAT .WSZYSCY URZĘDNICY PAŃSTWOWI TAKŻE POWINNI PŁACIĆ 25%.

  PRACOWNICY „PEWNEJ JOGURTOWEJ FABRYKI” W OPOLU NIE DOŚC ŻE MUSZĄ ROBIĆ NA LESSERÓW,LEBRÓW Z „BUDŻETÓWKI” TO JESZCZE SAMI NIE MAJĄ 13 PENSJI ! ! !

  BA ! JAKBY TEGO BYŁO MAŁO . „TA PEWNA FABRYKA JOGURTOWA” CORAZ WIĘCEJ PRODUKUJE , ZATEM CORAZ WIĘCEJ SPRZEDAJE ALE PRACOWNICY NIC Z TEGO NIE MAJĄ. PROFITY CZERPIĄ TYLKO KIEROWNICY I SPASIONE ŚWINIAKI W ZARZĄDZIE FIRMY.

  W POLSCE MAMY DOCZYNIENIA Z KLASYCZNĄ PIRAMIDĄ KAPITALIZMU.

  W HOLANDII PRACOWNICY (HOLENDRZY) MAJĄ PREMIE KWARTALNE W DUŻEJ ILOŚCI FIRM.

 2. IRENA
  | ID: 5311ce34 | #2

  Premier i Minister zagrali rolę Wariata Nic nie rozumieją,nie wiedzą, nie widzą,czyli nie kontaktują. Czyli powinni być umieszczeni tam,gdzie tacy ułomni mieszkają. A Oni Rządzą czterdziesto milionowym Narodem. A Naród -sprzeciwia się,ale mało skutecznie.Co sie tyczy systemu podatkowego, no to jest zły jak całe ustawodawstwo.Ci co doradzali Nysie,to zapomnieli,ze trzeba budzet zasilić,co napisałam w poście pod artykułem.Sugerowałam,ze tylko wprowadzenie 1-2% podatku obrotowego dla naszych i obcych firm zmieni i uzdrowi sytuacje.Więc pan Kaczyński słusznie podnosi ten temat.Pan Piechociński powinien barany paś.wraz z panem Pawlakiem.Niestety brutalne moje stwierdzenie ale obserwuję PSL od wielu lat i karierowiczów rozróżniam. A elektrownia? Tylko wspólne działanie posłów, prawników mogło spowodować rozbudowanie elektrowni.Ale ,w odpowiednim czasie świadomie lub nie. nie poczynili żadnych kroków.To oznacza korupcje.A ze prezydent jest z wysokim wyrokiem i rządzi.to trudno aby było inaczej.Ale prawicowym partiomi to nie przeszkadza.

 3. IRENA
  | ID: 5311ce34 | #3

  Pan Marek Sawicki ma wrócić do polityki w Wielkim Stylu.Przeszedł kuracje zdrowotną,poddał się kosmetyczce, masażysce,wizuażysce i teraz Gwiazdę udaje. Widocznie to była niebywała fucha,skoro powrót szykuje. Ale nam nie jest potrzebny.Mamy młodych,wykształconych to niech przejmują pałeczkę ministerialną. A doktorant z uprawy ziemniaka nie jest potrzebny,bowiem ziemniaków nie uprawiamy, utwierdzał nas w przekonaniu,że się uprawiać nie opłaca.I tak się stało. nb.kilo ziemniaków 5 złotych kosztuje.

 4. IRENA
  | ID: 53172559 | #4

  @P.NGO .Dzięki za filmik.Wykład ks.prof.Tadeusza Guz pt.”Zagrożenia ideologii gender” – kazdemu z tego portalu -polecam.! Acz ,to treść trudna,trzeba niebywałego skupienia.

 5. Anonim
  | ID: 124e64d5 | #5

  Toporowski, jak ty to zamierza niby wprowadzić. Sprzedawca ma dowód sprawdzać czy może PIT? Najlepiej rzucić coś dopiero na drugi rzut oka idiotyczne ale może jak g… się przyklei.

  A występ klasowego jaka, przepraszam Jakiego głupi jak but.

  Irenko, gdzie ziemniaki po 5 zł. Ja wczoraj na bazarku za tyle kupiłem 5 kilo.

  A dla zwolenników podatku obrotowego, przeczytaj definicję VAT.

Komentarze są zamknięte