Maturzyści modlą się na Jasnej Górze

Redaktor Obywatelski1

Maturzyści na Jasnej Górze Na cztery tygodnie przed egzaminem maturalnym do Sanktuarium nadal przybywają uczniowie ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych. Dziś swoje przygotowania do sprawdzianu wiedzy zawierzają młodzi m.in. z Brzegu Dolnego, Bydgoszczy i Bełchatowa.

„To już ostatnie chwile spędzane w gronie klasowym, warto zatem podziękować za wspólnie przebytą drogę i czas”

– zauważa jeden z tegorocznych absolwentów VIII Liceum Ogólnokształcącego z Poznania.

W drodze na Święto Miłosierdzia Bożego do Krakowa-Łagiewnik, na Jasnej Górze modlili się dziś wierni z parafii św. Feliksa z Kantalicjo w diec. warszawsko-praskiej.

Jak zauważył ks. Tomasz Kalinowski, trzydniowy wyjazd ma charakter rekolekcji w drodze, gdzie można poprzez modlitwę i rozmowę zgłębiać tajemnicę miłosiernej miłości Boga względem człowieka.

Nocne czuwanie modlitewne w Kaplicy Matki Bożej, podejmą dziś Małe Siostry Niepokalanego Serca Maryi, popularnie zwane Honoratkami.

Zapraszamy do słuchania Radia Jasna Góra

Radio Jasna Góra, gop

  1. IRENA
    | ID: ad25511f | #1

    Nocne czuwanie przed Cudownym Obrazem Matki Boskiej to niepowtarzalne przezycie.Każdy maturzysta powinien jedną noc poświęcić na modlitwy na Jasnej Górze. Nocna modlitwa wzmacnia ,pogłebia wiarę i czyni lepszym. Po latach wraca się pamięcią do takich chwil.Pątnicy wiele piesni i modlitw umieją na pamięć.Są to ludzie rozmodleni i rozśpiewani i pełni optymizmu.

Komentarze są zamknięte