Czy to karaluch czy pluskwa?

Niezależna Gazeta Obywatelska5

Jaki w SejmieZnany dziennikarz śledczy Jerzy Jachowicz na portalu wpolityce.pl opowiada o ignorancji rządzących podczas prezentowaniu wniosku o odwołanie ministra Nowaka. „W czasie, kiedy poseł Patryk Jaki (SP) z trybuny sejmowej przez ponad godzinę obnażał katastrofalny stan polskich autostrad i dróg oraz fatalną sytuację na polskich kolejach, odpowiedzialny za to minister Sławomir Nowak i siedzący obok premier Donald Tusk bez przerwy ironicznie śmiali się, jakby siedzieli na kabaretowym spektaklu. Jakby w żadnym stopniu skandaliczne fakty nie ich obciążały, lecz na przykład opozycję, a oni czerpali z tego prawdziwą radość.”

(..) „Kiedy patrzyłem na to, jak Tusk i Nowak się śmieją, jak zadowoleni są z tego wszystkiego, o co ich się oskarża, a często wtórował im w radosnej ironii Radosław Sikorski, zastanawiałem się, jak to możliwe, że tacy ludzie kierują państwem. Próbowałem zrozumieć, jak można być tak cynicznym i bezczelnym, żeby w nos śmiać się człowiekowi, który z dużą kulturą, w oparciu o rzetelne dane, wykazywał ogromne braki  zaniedbania w wielu dziedzinach, pozostających w kompetencji ministra Nowaka.

Przecież wszystko jest akurat na odwrót. Tylko opozycja, niczym faryzeusze, nie może znieść, że Polska tak wspaniale się rozwija. Bo oni chcieliby, aby Platformie nic się nie udawało, wtedy byliby zadowoleni. Dla nich rozwój i pomyślność kraju się nie liczą. Wiedzą dobrze, że krytykując Platformę, dążą do zniszczenia Polski”

– to główne argumenty premiera w obronie swego ministra.

Oglądając TVN główne wydanie „Faktów”, trudno było dowiedzieć się argumentów posła Jakiego wobec ministra Nowaka. Jedynie zaciekawiła ich sprawa czy to karaluch czy pluskwa. Może happening odwrócił uwagę od powagi Sejmu, to jednak warto poznać argumenty Solidarnej Polski za odwołaniem.

Więcej na portalu www.wpolityce.pl

Oprac. TK

 1. IRENA
  | ID: b542de83 | #1

  Słuchałam debaty sejmowej nt.odwołania ministra pana Nowak.Autor ma racje.Faktycznie dwaj panowie plus trzeci jw.mieli usmiechy kabaretowe.A poseł pan Jaki operował konkretami,które powinny z urzedu zdymisjonować pana Nowaka.Naprawde,doskonałe wystąpienie posła.Ale,znając realia minister zapewne stanowisko zachowa.Podobnie jak i poprzedni minister zdrowia.Ta ekipa drwi z Rodaków.Drwi z Ojczyzny.Dusze diabłu za przedali.

 2. Nocturno19
  | ID: 47329a14 | #2

  Jak widziałem, na co uwagę zwrócił Durczok, to przełączyłem kanał.

 3. z Niemodlina
  | ID: 3bbd612c | #3

  Plan jest prosty, funkcjonariusze dziennikarstwa mają za zadanie przekazywać wydarzenia z Sejmu tak, aby sPOłeczeństwo przypadkiem nie dowiedziało zbyt wiele konkretów i faktów, chodzi o to aby w pamięci POzostały słowa i sceny niewiele mające wspólnego z danymi problemami i skandalami. Dlatego sPOłeczeństwo nie usłyszało miażdżącej krytyki obecnej ekipy PO-PSL autorstwa prof. Glińskiego, był tablet. Z debaty o Amber Gold POzostały słowa Donalda T. o tym jak wywoził złoto do dziadka z wehrmachtu, z debaty nad odwołaniem Nowaka, POzostanie w pamięci POlaków….karaluch, przykładów jest wiele. Tym sPOsobem obecna szajka rządząca, która ma PO swojej stronie wszystkie media głównego (czyt. mętnego ) nurtu, nadal będzie mieć 30% POparcia nieświadomego sPOłeczeństwa.

 4. | ID: 83e83a38 | #4

  Wystąpienia Sejmowe P. Jakiego http://vimeo.com/63352785

 5. ela
  | ID: 6e34400d | #5

  oni wszyscy to bufony,ostatnio bedac w niemczech widzialam program o zamkach w polsce.byl pokazany rowniez sam radzio sikorski jak to kupil ruine i wyremontowal sam.byscie widzieli jego zachwyt w opowiadaniu o organach jakie tam ma i wielu innych rzeczach.nie powiedzial tylko skad tyle kasy na to wzial i moze by to urzad skarbowy sprawdzil.

Komentarze są zamknięte