Nie będzie upraw maku na Opolszczyźnie

Redaktor Obywatelski1

mak_polny_W tym roku w naszym regionie znów nie będzie upraw maku. Taką uchwałę na ostatniej sesji przyjął sejmik woj. opolskiego. Jak podają dane resortu rolnictwa, produkcję maku w Polsce w 2012 r. oszacowano na ok. 73 tony, a import w tym okresie wyniósł 7,1 tys. Ton.

Antoni Konopka, członek zarządu woj. opolskiego odpowiedzialny za rolnictwo stwierdził, że przyczyn takiego stanu rzeczy należy upatrywać przede wszystkim w ekonomii.

Z informacji zgromadzonych przez resort rolnictwa wynika, że oferowane w 2012 r. ceny skupu maku wahały się w Polsce między 2,50 zł a 15,00 zł za kilogram.

mr, pap, gop

  1. IRENA
    | ID: a7480536 | #1

    Według mnie to Sejmik kiepsko myśli.Jezeli mak udaje sie na naszych gruntach to należy siać,a nie odłogować pola. Kto wymyślił? Czym się kierowano?
    A dlaczego np, nie mozna buraków posiać.??? Jeden z forumowiczów ocenił,ze gleba na terenach okalajacych Opole jest dobra dla wzrostu buraków. A planuje sie pomidory w wielkich szklarniach,co jest szalenie kosztowne.Czy urzednicy panuja nad planowymi zasiewami?Jedno wiemy – siać maku nie będą,bo i po co???????

Komentarze są zamknięte