Papież do wiernych: Nigdy nie bądźcie smutni

Redaktor Obywatelski1

Franciszek I [PCh24.pl]Papież mówił do kilkudziesięciu tysięcy wiernych zebranych na placu Świętego Piotra: „Nigdy nie bądźcie ludźmi smutnymi”, „nie poddawajcie się zniechęceniu”. „Na tym – dodał – polega nasza radość, nadzieja, którą musimy wnosić w nasz świat”.

„Jezus rozbudził w sercu wiele nadziei, zwłaszcza wśród ludzi pokornych, prostych, biednych, zapomnianych, tych, którzy nie liczą się w oczach świata. Potrafił on zrozumieć ludzkie niedole, ukazał oblicze miłosierdzia bożego, pochylił się, by uzdrowić ciało i duszę”

– wskazał Franciszek.

Następnie zachęcił do refleksji:

„Rozejrzyjmy się wokół: jak wiele ran zło zadaje ludzkości! Wojny, przemoc, konflikty gospodarcze, uderzające w najsłabszych, pragnienie pieniędzy, władzy, korupcja, podziały, zbrodnie przeciw życiu ludzkiemu i światu stworzonemu”.

„Drodzy przyjaciele, my wszyscy możemy zwyciężyć zło istniejące w nas i w świecie: z Chrystusem, z dobrem”

– apelował.

Franciszek przypomniał wiernym, że nigdy nie można przyzwyczajać się do zła.

„Z Chrystusem, możemy przekształcić samych siebie i świat” – powiedział. To zaś, wskazał, wymaga tego, by nie lękać się, wyjść z zamknięcia w sobie i pójść ku innym. „Nauczmy się spoglądać ku górze, ku Bogu, ale także w dół, ku innym, ku ostatnim. Nie możemy bać się ofiarności”

– zachęcał.

si, niedziela, gop

  1. Irena
    | ID: 282e7217 | #1

    Pięknie powiedziane.Wlał otuchę do wiernych.Ma racje.Nie należy być smutnym.Więc cieszmy sie razem z papieżem Franciszkiem. Nie zapominajmy o modlitwie za Niego.Bo prosił, a ja obiecałam.
    Ale za Rodaków i za Ojczyzne zmówmy Ojcze nasz…

Komentarze są zamknięte