Młodzież kontra Tusk – Warszawa, Wrocław, Bełchatów, Bielsko-Biała [fotorelacja]

Niezależna Gazeta Obywatelska8

Wrocław_3Wczoraj (23 marca) w Warszawie odbyła antyrządowa manifestacja młodzieży. O manifestacji można było się dowiedzieć przez Facebooka. Na tej stronie można było przeczytać o POwodach organizacji tej manifestacji. Generalnie rzecz ujmując młodzież buntowała się przeciwko wyzyskowi i haniebnej gospodarce rządu, którą często określa się jako „dno i 2 metry mułu”. Młodzież buntuje się przeciwko POdwyższonemu wiekowi emerytalnemu, bezrobociu, niskim płacom, umowom śmieciowym, rosnącym cenom gazu, szalejącej inflacji, braku rozwoju gospodarczego kraju, sprowadzeniu młodych polaków do rangi taniej siły roboczej w Unii Europejskiej, ignorowaniu inicjatyw obywatelskich przez PO, nepotyzmowi w spółkach skarbu państwa, aferom obecnego rządu etc.

Pojawiły się również (jak się później okazało) nieprawdziwe informacje, według których organizatorami mieliby być ludzie powiązani z niejakim Rambem (Ćpunem który wariował pod Krzyżem przed Pałacem Prezydenckim w sierpniu 2010 roku). Tutaj możemy przeczytać WAŻNY ! wywiad (przeprowadzony 22 marca-dzień przed manifestacją) z organizatorem Marszu.

http://www.prawy.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2745:23-marca-manifestacja-przeciw-rzadowi-tuska-wywiad-z-organizatorem&catid=53:wywiady

Przemysław Rup mówi w nim, że Janusz Palikot jest dla niego nikim! Podkreśla również, że jego akcję poparły Anonymous In Poland, PressMIX oraz NTV. W swoich wypowiedziach organizator mówi, że nie podoba mu się nagonka ze strony FRONDA.PL oraz opowiada się za całkowitą Lustracją

Akcja z tego, co zdążyłem się dowiedzieć miała przebieg pokojowy. Często wznoszono hasła : „raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”, „złodzieje”, „byłeś w zomo, byłeś w ORMO, teraz jesteś za platformą”, „żołnierze wyklęci cześć waszej pamięci”.

Podczas przemarszu spod KPRM pod sejm najczęściej skandowano „-Donald! -Co ! -Ty K..wo” co ewidentnie świadczy o braku cierpliwości młodzieży do tego rządu. Na czele pochodu niesiony był transparent „Pospolite rudzenie – rząd na szczaw”. Z kolei na innym transparencie widniało hasło „Stop grabieży podatkowej i emigracji zarobkowej, pozwólcie Polakom zarabiać i przestańcie ich ograbiać”. W demonstracji wzięło udział ponad 1500 osób.

Akcja miała również swój przebieg w innych miastach naszego kraju np. we Wrocławiu gdzie manifestację zorganizowała Młodzież Wszechpolska. Wrocławska manifestacja zgromadziła ponad 300 osób. Demonstranci przeszli centralnymi ulicami miasta wyrażając swój protest przeciwko sprawującym Rządy. Organizatorom dopisywało poczucie humoru mimo arktycznej pogody, stworzono marzannę PO, skandowano hasła typu „Polska to my, a nie Donald i jego psy” Zwieńczeniem manifestacji był krótki mecz piłki nożnej z użyciem głowy kukły Donalda Tuska.

Południe kraju jest znacznie bardziej aktywne niż północ. Bełchatów oraz Bielsko-Biała również przeprowadziły swoje manifestacje. Młodym podobnie jak ich kolegom z Warszawy oraz Wrocławia nie przeszkadzał mróz.

Ponad trzysta osób wzięło udział w antyrządowej demonstracji, która odbyła się w Bełchatowie. Na zdjęciach widać, że ludzi byli bardzo młodzi- wielu z w przedziale wiekowym 17-21. W manifestacji wzięli udział głównie ludzie młodzi m.in. kibice GKS Bełchatów. Jak zapewniali wcześniej organizatorzy, miała ona charakter pokojowy i przebiegała spokojnie. Manifestujący spotkali się na placu Narutowicza, gdzie odczytano fragmenty Pana Tadeusza. Podczas manifestacji krytykowano politykę rządu i partii rządzącej. Później manifestujący przemaszerowali ulicami Bełchatowa pod siedzibę Platformy Obywatelskiej na ulicy Kwiatowej. Bardzo dobrze, że młodzież zaczyna zachodzić pod biura POstkomunistów.

Około 150 młodych osób wzięło udział w manifestacji antyrządowej w Bielsku-Białej. Protestujący zebrali się na Rynku, gdzie tuż po godz. 17.00 uformowana została kolumna wyposażoną w biało-czerwone flagi. Widoczne były również sztandary ONR. Na placu Chrobrego do manifestacji dołączyła grupa kibiców piłkarskich z szalikami klubowymi, którzy skandowali hasła obraźliwe dla rządu i premiera Donalda Tuska. W przemówieniach organizatorzy zwracali uwagę m.in. na bezrobocie wśród młodzieży, postępującą biedę i cenzurę w mediach. Na placu Chrobrego wystąpił również przedstawiciel ZR NSZZ „Solidarność”, który zaprosił młodzież na wtorkową manifestację związkowców popierającą strajk w regionie śląsko-dąbrowskim.

Przykre jest, że media głównego nurtu (a raczej ścieku) nie podały informacji, że tak duża liczba (ponad 1500 osób) protestujących przybyła pod sejm. Ściekowe media również nie informowały o warszawskim odpowiedniku manifestacji w pozostałych miastach kraju. To POkazuje ewidentnie po której stronie są media uważające się za niezależne. Jedynie lokalne serwisy internetowe miast informowały o wydarzeniach.

Widocznie w końcu moje modły zostały wysłuchane i ulica zaczyna się zapełniać. Młodzież zaczyna mieć dosyć „gospodarki”, która wygania ich za granicę, gospodarki, która zamyka fabryki zamiast „budować” nowe. Wszystkim, którzy wyszli na ulicę należy podziękować za to, że doprowadzają do rychłego upadku tego rządu.

Wierzę w to, że akcje tego typu jeszcze nie raz się powtórzą, ale z większą frekwencją (oraz bez żadnych pomówień).

We wtorek SOLIDARNOŚĆ znowu ożywa, zaPOwiedziany jest strajk generalny na Śląsku. Swój oddźwięk będą miały także manifestacje pod urzędami wojewódzkimi w całym kraju !

We Wtorek – 26 marca 2013 r. godz. 12.00 w Opolu – Urząd Wojewódzki – ZAPRASZAMY!

Autor: Jarosław Toporowski

 1. kominiarz
  | ID: b5aaeb31 | #1

  Nie ma to jak NGO. No i poleciało w wiadomościach na Facebooka :)

 2. Jarek Toporowski
  | ID: 9a02cb5e | #2

  http://www.facebook.com/pages/Pospolite-Ruszenie/232646743548298

  Tutaj jest dużo materiałów – w postach

 3. Jarek Toporowski
 4. Jarek Toporowski
 5. Irena
  | ID: f95edf39 | #5

  Brawo Polska Młodzież !! Ale, czy tak Musi być ????

 6. Jarek Toporowski
 7. kominiarz
  | ID: b5aaeb31 | #7

  No a na WP na Onecie cisza i piepszenie o bzdurach. Proponuję rozgłaszać te wiadomości gdziekolwiek się da, bo z TVN-u ludzie się o tym na pewno nie dowiedzą , a jeśli już , to w propagandowej formie. Najpierw blokowali informacje o planowanym ruszeniu, kasowali konta i zrywali plakaty ,a teraz blokują informacje o odbytych protestach. Dlatego udostępniajcie te linki gdzie kto może. Na NK ,na Facebooku , na forach. To też jest rodzaj walki z reżimem. Oni chcą ,żeby społeczeństwo jak najmniej wiedziało. Ja udostępniam nawet link NGO reklamując gazetę:) Kto nie chce i tak nie będzie czytał,ale sporo ludzi nawet nie wie o takich stronach , bo przyzwyczaili się do Onetu i TVN -owskich pierdoł. Trzeba przekazywać sobie informację.

 8. Irena
  | ID: f95edf39 | #8

  @kominiarz .Dobrze,ze trzymasz rękę na pulsie.Dzięki.

Komentarze są zamknięte