NTO kupiona przez Niemców

Niezależna Gazeta Obywatelska4

Jedynka NTO z tekstem o KostusiuGrupa Polskapresse kupuje od Mecom Group plc udziały w spółce Media Regionalne. Obejmują one biznes prasowy, internetowy i poligraficzny, z wyłączeniem radia.

Media Regionalne to drugi co do wielkości koncern medialny w Polsce obecny na rynkach regionalnych i lokalnych. Ma w swoim portfolio 9 dzienników (m.in NTO), 2 płatne i 3 bezpłatne tygodniki oraz 50 serwisów internetowych, które w styczniu 2013 roku miały ponad 10 mln unikatowych użytkowników. Media Regionalne są także właścicielem 5 drukarni.

Zakup Mediów Regionalnych to najważniejsza inwestycja Polskapresse ostatnich lat. Media Regionalne stanowią optymalne i naturalne uzupełnienie naszej oferty prasowej, internetowej i poligraficznej. Grupa Polskapresse będzie dążyła do umocnienia pozycji rynkowej wszystkich kupowanych aktywów” – czytamy na stronie internetowej Polskapresse. Grupa Polskapresse jest częścią Verlagsgruppe Passau, niemieckiej grupy medialnej obecnej w Niemczech, Czechach i Polsce.

O sprzedaży już wcześniej wspomnieliśmy przy okazji naszego śledztwa dziennikarskiego http://ngopole.pl/2013/02/21/nasz-temat-wojna-w-po-niezalezne-media-a-sprawa-kostusia/

Na tę transakcję musi jeszcze wyrazić zgodę Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Oprac. TK, sdp.pl

 1. z Niemodlina
  | ID: c4f55f70 | #1

  No taka informacja to miód na serce dla czytelników Głosu Helmuta, już wkrótce Lufthansa przejmie LOT, Deutsche Bahn przejmie PKP, Pocztę Polską przejmie Deutsche Post itd. itp. BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ!

 2. kominiarz
  | ID: 734f2941 | #2

  Pytanie tylko co to zmieni kupienie tego szmatławca szwabskiego przez ziomali? Głos Helmuta od dawna jest prowadzony przez Niemieckie Towarzystwo Oberschlesien (NTO) i właśnie przez rodzimych volksdeutschów ma taką ,a nie inną wymowę. Skoro pozwolono na coś takiego ,to Helmuty zrobiły następny krok i było to do przewidzenia. Trzeba było skręcić świni kark zanim podniosła ryja do góry. Ludzie są coraz bardziej świadomi ,coraz więcej w internecie powstaje niezależnych gazet , sprzedaż szmatławca spada…. Promotor szwabski wykupuje więc ,bo taka jest prowadzona polityka i jest na to kasa. POżydowski rząd ma to w d…

 3. Irena
  | ID: bbd4b272 | #3

  @ PP.z Niemodlina @kominiarz. Mało słów, myśli wiele i jeszcze trochę – będzie wspomnienie.
  Że : PKP była,ze PP była,że LOT bYł. By Żyło się Lepiej.Ale ciekawiej napewno będzie bo nie bedziemy pisali nawet listów miłosnych , poczty nie bedziemy odwiedzali,,nie bedziemy podrózowali. To co będziemy robili? A tak na poważnie.Żle się dzieje.Oj,oj. Rózga – Witka by się na grzbiet zdała. Temu nierządowi,który przypomina .. najstarszy zawód świata. A piszcie,lubie Was czytać.

 4. flors
  | ID: 0b56fa05 | #4

  W końcu, czekam, by ten bałagan jakim jest Polska w końcu wykupili bogaci Niemcy, zagonić motłoch do roboty bo jedyne co potrafią to wspominać Wembley

Komentarze są zamknięte