Tak SLD zamierza walczyć z prawicą

Redaktor Obywatelski1

ZSRRZa pomocą publikacji Centrum Ignacego Daszyńskiego, kierowanego przez działacza SLD Tomasza Kalitę, lewica zamierza walczyć z prawicą, zakłamując w ten sposób prawdę historyczną. Jednym słowem skandal.

Eksperci z lewicowego Centrum Ignacego Daszyńskiego – thing thanku działającego przy SLD opracowali „Niezbędnik historyczny lewicy” – donosi dziennik „Rzeczpospolita”.

Dziennik dotarł do publikacji lewicowej wersji historycznej, która będzie przeznaczona dla działaczy partii. Znajdzie się w niej np. motto z Marksa: „Tradycja wszystkich zmarłych pokoleń ciąży jak zmora na umysłach żyjących”.

Przeglądając publikację, trudno się oprzeć wrażeniu, że powstała na wzór podręczników z czasów PRL

– czytamy w „Rz”.

I faktycznie tak jest. Postać marszałka Piłsudskiego opisywana jest tylko do czasu jego współpracy z PPS. Po przewrocie majowym, pojawiają się tylko małe wzmianki o wielkim przywódcy.

W historycznym „niezbędniku” lewicy nie ma mowy o napaściach Związku Radzieckiego na Polskę, za to podkreśla się rolę Armii Czerwonej w kwestii wyzwolenia naszego kraju.

Więcej o tej publikacji można i warto przeczytać na portalu stefczyk.info

SI, gop

  1. z Niemodlina
    | ID: f1aa384b | #1

    Jednego nie rozumiem, jeżeli propagowanie poglądów faszystowskich i komunistycznych jest prawnie zabronione, to jakim sPOsobem taka publikacja się ukazała ????

Komentarze są zamknięte