Kędzierzyn – Koźle: są zarzuty w „aferze esemesowej”

Redaktor Obywatelski1

telefon komórkowy sxcSzefowa gabinetu prezydenta miasta Kędzierzyna-Koźla usłyszała zarzuty dotyczące próby ustawienia konkursu na stanowisko referenta w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Naciski miała wywierać m.in. w wysyłanych SMS-ach. Podejrzana nie przyznaje się do winy.

Aferę we wrześniu ubiegłego roku ujawniły opolskie media, które opublikowały SMS-y, w których dyrektor gabinetu prezydenta Kędzierzyna-Koźla próbowała nakłonić dyrektor tamtejszego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Teresę K., do ustawienia konkursu. Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu po zawiadomieniu, które złożył Andrzej Kopeć, radny Platformy Obywatelskiej.

Pani Halinie D.-Ł. postawiono zarzut dotyczący nakłaniania do przekroczenia uprawnień bądź niedopełnienia obowiązków, czyli tzw. przestępstwo urzędnicze

– powiedziała  rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Opolu Lidia Sieradzka.

Zarzut dotyczy okresu od grudnia 2011 r. do 25 stycznia 2012 r. Wówczas to Halina D.-Ł. domagała się, by dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej złamała ustawę o pracownikach samorządowych oraz regulamin naboru kandydatów na wolne stanowiska w MOPS i zatrudniła na stanowisku referenta wskazaną osobę, nie zważając na wyniki przeprowadzonego konkursu. Naciski miała wywierać kilkakrotnie w osobistych rozmowach oraz wysyłając SMS-y.

info, grop

  1. Irena
    | ID: 9c56ce4f | #1

    Jak nie taśmy, to sms-ki zajmują czas urzednikom. A jakies tajemnice,a skrytosci serca, a to wszystko ma miano korupcja

Komentarze są zamknięte