Papież z Brazylii?

Redaktor5

Odilo Pedro SchererKonklawe rozpocznie się 12 marca. Następcę Benedykta XVI wybierze 115 kardynałów z całego świata. Wśród elektorów jest czterech Polaków, kardynałowie: Stanisław Dziwisz, Zenon Grocholewski, Kazimierz Nycz i Stanisław Ryłko.Spekuluje się, że poważnym kandydatem na nowego papieża jest kardynał Odilio Pedro Scherer (Otto Scherer) z Brazylii.

Arcybiskup São Paulo od dwóch lat jest członkiem Papieskiej Rady ds. promocji Nowej Ewangelizacji.

Ocenia się, że nawet 12 milionów Brazylijczyków posiada niemieckie korzenie. Niemieckojęzyczni imigranci przybyli do Brazylii na początku XIX wieku. Na początku nie identyfikowali się jednak jako jedna narodowościowo grupa etniczna. Ich szczególny wkład w rozwój Brazylii miał miejsce w czasach rządów cesarza Pedro II, który rządził Brazylią przez 49 lat. Jego motto brzmiało: „União e Indústria” („Unia i przemysł”). W latach 50-tych XIX kraj wkroczył na drogę państwa przemysłowego. Budowano pierwsze utwardzone drogi, koleje, kable podmorskie, fabryki. Imigracja niemiecka do tego kraju została znaczenie ograniczona po wybuchu ostatniej wojny światowej. Jednak wkład kilku pokoleń Brazylijczyków niemieckiego pochodzenia w rozwój tego państwa jest ogólnie doceniany.

Biorąc pod uwagę, że papież-senior Benedykt XVI ewidentnie wsparł tamtejszy Kościół odbywając podróż apostolską do Brazylii oraz fakt, że kardynał Scherer ma „dopiero” 64 lata … jego wybór wydaje się prawdopodobny. Jednocześnie dłuższy pontyfikat jest potrzebny nie tylko po to aby rozwiązać bieżące problemy Kościoła Katolickiego ale i rozwinąć oraz umocnić jego pozycje w ramach tzw. Nowej Ewangelizacji.

(PAC), Niezależna Gazeta Obywatelska w Bielsku – Białej

ngo-BB-270x123

 1. Irena
  | ID: 743dc2f6 | #1

  Konklawe tuż.tuż.Kogo wybiorą kardynałowie na Papieża. Mają 115 kardynałów.Zapewne jest w kim wybierać. Wg mnie powinni wybrać najmłodszego, Każdy z kandydatów ma tę iskrę bożą, ale w sprawowaniu…. tej misji…. jest też potrzeba niebywałej siły.

 2. svatopluk
  | ID: 87809e19 | #2

  najmłodszy jest z Indii.

 3. kajtek
  | ID: be31e9b7 | #3

  Ireno już w polskojęzycznej prasie pisali jak ma być wg nich….

  Jeżeli piszesz na kogo głosować a zwlaszcza na młodych……….co będzie jeżeli xx młody kardynał będzie miał niski stopień rozwoju duchowego do Boga?

  To kładzie Palec Boży – Ducha Świętego……jako przypadek. A wtedy..jakby Bóg nie istniał.

  Niech sie dzieje z WOLI BOŻEJ. My możemy tylko się modlić.

 4. Irena
  | ID: 743dc2f6 | #4

  @kajtek.Masz racje. Modlitwa,modlitwa i jeszcze raz modlitwa.dzieki za filmiki,Pozdrawiam

 5. Anonim
  | ID: 0635bff2 | #5

  Chciałbym, żeby był czarny, wszystkich skinów szlag trafi

Komentarze są zamknięte