Pomysł na GW Opole: być jak ”Brawo” lub ”Popcorn”

Redaktor Obywatelski4

Pikieta pod GW ws 2 rocznicy śmiercy dr Ratajczaka (5)Starająca się być medium opiniotwórczym, Gazeta Wyborcza przynajmniej w Opolu, staje się miłym dla nastolatków źródłem uciechy. Czy to brak pomysłów sprawia, że dziennikarze GW, wymyślają coraz lepsze tematy, aby rozbawić czytelnika?

Choćby dziś otwieram stronę gazety i widzę wielki tytuł ”Opolski Ratusz traci kasę przez dewelopera”. Sprawa jest jak najbardziej poważna, jednak potraktowana przez miejscowych dziennikarzy, jak gratka dla nastolatka.

Tego typu przykłady można mnożyć, jednak nie warto. Dawniej GW Opole przynajmniej starała się prezentować ”jakiś” poziom. Felietony Joanny Pszon, czytało się z uwagą, bowiem ta dziennikarka potrafi zadać politykowi ciekawe pytania, z których wyciąga wnioski. Ostatnio nie widzę nic podobnego. A co widzę? Przy każdej dobrej okazji uderzenie w Pawła Kukiza, bądź kogokolwiek innego, kto jest wrogiem gazety. Ale tylko według gazety.

Dlaczego GW tak mało uwagi poświęciła Tomaszowi Kostusiowi? Tylko kilka marnych wpisów, które w żaden sposób nie mogły wyrobić opinii czytelnika w sprawie rzekomego mobbingowania pracowników przez wicemarszałka.

Natomiast w opisanym przez NGO przypadku Arkadiusza Karbowiaka, nastąpił całkowity strzał w stopę. Zadanie idiotycznego pytania, połączonego z dziwnym tytułem nie wystarczy, aby wygrywać wszystkie bitewki. I oto okazało się, że sonda zamieszczona na łamach gazety, uwypukliła wielki błąd w myśleniu dziennikarzy z redakcji GW.

Czy ktoś wyciągnie wnioski z tej lekcji, czy dalej redakcja będzie dążyć do tworzenia pisemka dla nastolatków, jak ”Brawo” czy ”Popcorn”?

autor: Łukasz Żygadło

 1. kominiarz
  | ID: 9129d79b | #1

  a to tutaj mieści się ta ich synagoga… :)

 2. z Niemodlina
  | ID: 891860fa | #2

  Jedyne co cieszy, to duże spadki sprzedaży tej gadzinówki, w POrównaniu z 2012r o prawie 17%. Do tego ogromne straty na giełdzie i masowe zwolnienia w Agorze. Gdyby nie publiczne pieniądze ciągle pompowane w tę szmirę, to dawno przestałaby istnieć, jest to gazeta która utrzymuje się głównie z reklam publicznych instytucji oraz spółek skarbu państwa oraz co ciekawe w dobie internetu rozprowadzana jest dziennie w ilości ok. 70.000 egzemplarzy w instytucjach państwowych za publiczne pieniądze, do tego mimo fatalnych notowań i dużych spadków na giełdzie, większość OFE wykupiła akcje Agory i TVN. Widać ewidentnie jak obecna ekipa rządząca wspiera i utrzymuje GW przy życiu.

 3. kominiarz
  | ID: 9129d79b | #3

  Jeśli ktoś wybierze szybką śmierć ,to polecam zapytać górala czy chce Wyborczą do poczytania:) jest taki punkt między oczami i tam właśnie góral zamocuje ciupagę:)

 4. Irena
  | ID: 069e8b9f | #4

  @z Niemodlina @kominiarz.Serdecznie Panów pozdrawiam.Czytam Was,czytam ,ale GW nie czytam -od dawna. To mój bład.? Być może. Autor słusznie podkreslił fakt, nie zajęcia sie przez GW tematami bulwersującymi społeczeństwo.Wręcz pomijanie.Chociazby pomijane, artykuły pani Pszon /ja nie znam/ wskazane przez autora tekstu.Ratusz traci kase przez dewelopera? Toż od dawna wiadomo,ze deweloperstwo powiazane z bankami obcymi,które je nie tylko finansują ale i wpływy od Rodaków kasuja w postaci rat. A mieszkań jak nie było tak nie ma. A OFE?To dopiero wielka niewiadoma.Komu zalezało na tym ,aby nasze składki na emeryture obcy kapitał zagospodarował? Przeciez mogły słuzyc naszej gospodarce. Czy Ciupaga bedzie
  zastosowana? Drastycznie to @kominiarz ujałeś. Ale -To cecha ludzi mocnych.

Komentarze są zamknięte