Niemieccy przeciwnicy euro zakładają nową partię

Redaktor Obywatelski3

euro sxc.huPrzeciwnicy wspólnej waluty euro oraz polityki niemieckiego rządu ratowania zadłużonych krajów z południa Europy zamierzają jeszcze przed wrześniowymi wyborami do Bundestagu utworzyć własną partię – podał w poniedziałek dziennik „Die Welt”.

Nowe ugrupowanie „Alternatywa dla Niemiec” ma powstać na bazie istniejącego od zeszłego roku ruchu obywatelskiego „Alternatywa wyborcza 2013” – informuje „Die Welt”. Stoi za nią grupa liberalnych i konserwatywnych ekonomistów i publicystów. Wśród założycieli są profesor makroekonomii Bernd Lucke oraz publicyści Konrad Adam i Alexander Gauland.

W deklaracji założycielskiej ruchu jego autorzy przestrzegali przed pesymistycznym scenariuszem wydarzeń w Europie.

Republika Federalne Niemiec znalazła się w najpoważniejszym kryzysie w całej swej historii. Strefa euro okazała się niezdolna do przetrwania. Kraje południowoeuropejskie ulegają pauperyzacji, poddawane presji konkurencyjności ze strony euro. Całe państwa znalazły się na skraju bankructwa

– czytamy w deklaracji, której fragmenty przytacza „Die Welt”.

Zdaniem członków ruchu obywatelskiego winę za ten stan rzeczy ponosi nie tylko niemiecki rząd, lecz też wszystkie pozostałe partie polityczne popierające politykę Angeli Merkel.

info, pap, lz

 1. kominiarz
  | ID: f3480b26 | #1

  Polskie żydostwo również pcha nas w strefę Euro. Widać Żyd, jak to Żyd – zwęszył własny geszeft. Co tam dla nich Polska….

 2. svatopluk
  | ID: 9cc13aaa | #2

  Niemiecka gospodarka nigdy nie poprze tej alternatywy.

 3. Irena
  | ID: 390e8918 | #3

  @kominiarz. Podobnie myslę. W chwili obecnej,my i nasza gospodarka nie spełnia wymogów wejscia do strefy euro, a tak bardzo nas chcą uszczęśliwić. @svatopluk . A czy Niemcom można wierzyć? Pani Anielka Was dofinansuje,Wy macie mocne plecy. Ale nie zazdroszcze.Bo kto ma dobrego Wodza,ten nie zginie w gąszczu przepisów unijnych.!!

Komentarze są zamknięte