Greniuch: Kolaboranci wciąż żyją wśród nas. Zainstalowali się w polityce, wymiarze sprawiedliwości i mediach

Niezależna Gazeta Obywatelska6

Tomasz Greniuch - 1 marca 2013 - OpoleSzanowni Państwo, Żołnierze Wyklęci zwyciężyli! Żołnierze Wyklęci zwyciężyli walkę o dusze młodych pokoleń! Dziś maszeruje dla nich cała Polska. Dziś cała Polska oddaje im hołd.

Młode pokolenia instynktownie, oddolnie, całkowicie społecznie na terenie całego kraju oddają hołd ideałom honoru, wierności, prawdy. Przymiotom, które towarzyszyły ostatnim wiernym II Rzeczpospolitej! Wreszcie dziś, na naszych oczach, pamięć o Żołnierzach Wyklętych stała się ważnym czynnikiem budowy wspólnoty, społeczeństwa obywatelskiego, świadomego swej tożsamości i pochodzenia Narodu.

Tak proszę Państwa jesteście Narodem, dziś w tym miejscu tworzymy Naród. Żołnierze Wyklęci byli ostatnimi świadomymi przedstawicielami wspólnoty, jaką ukształtowała II Rzeczpospolita.

Przede mną stoi wspólnota jaką kształtuje pamięć o Żołnierzach Wyklętych. Oni powstali bo nie godzili się na dyktat jałtański, my tu jesteśmy bo dyktat okrągłego stołu jest dla nas podobnym aktem zniewolenia, hipokryzji i zwykłego kłamstwa.

Proszę Państwa.

Żołnierze Wyklęci walczyli z nadzieją, że sprawiedliwość zwycięży, a kara dosięgnie sowieckich okupantów i ich polskich kolaborantów.

Kolaboranci ci wciąż żyją wśród nas! Z powodzeniem zainstalowali się w polityce, wymiarze sprawiedliwości i ogólnopolskich mediach nadając im ton.

Na koniec chciałbym zacytować Państwu fragment modlitwy żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, modlitwy, która była ich codziennym obowiązkiem obok walki z okupantami:

Niech z krwi niewinnie przelanej braci naszych, pomordowanych w lochach gestapo i czeki, niech z łez naszych matek i sióstr, wyrzuconych z odwiecznych swych siedzib, niech z mogił żołnierzy naszych, poległych na polach całego świata – powstanie Wielka Polska.

Proszę Państwa na naszych oczach wypełnia się ten testament. Na horyzoncie widać już Wielką Polskę. Polskę dla obywateli, Polskę dla was, nie dla kolaborantów!

Ideały Żołnierzy Wyklętych przetrwały, a naszym obowiązkiem jest je wypełnić.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

Autor: Tomasz Greniuch

Przemówienie Tomasza Greniucha, szefa Ruchu Narodowego na Opolszczyźnie wygłoszone 1 marca 2013 r. z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

 1. Rafał
  | ID: bcacffd6 | #1

  Tak długo jak nie oczyścimy polskich sądów prokurator policji z komunistycznych szumowin i ich dzieci zpomnijmy o demokratycznym państwie prawa. Polska to dziś karykatura demokratycznego państwa prawa Tyle w t tym kraju wolności i demokracji co na Białorusi. I jeszcze Tego ucziwego Gowina tusk zdejmie z stanowiska ministra sprawiedliwości za ucziwiy na to stanowisko

 2. Irena
  | ID: 0fabb47e | #2

  @NGo ! Dziękuję za fotorelacje,filmy o różnorakiej tematyce.Polecam kazdemu.Temat „”Niewidzialny Szef PODlaczego Globaliści Służą Tuskowi”w tle z panem Andrzejem Olechowskim.Trudno się dziwić.Polska go nie interesuje.To były ubek.Pozdrawiam.

 3. Irena
  | ID: 0fabb47e | #3

  @NGO. Dobrze,ze wiersz Czesława Miłosza w muzycznej wersji Józefa Wieczorka -przypomnieliscie.A jego tytuł „Który Skrzywdziłeś Człowieka Prostego” Przejmująca treść Nutki też. Dzieki.

 4. MIR
  | ID: 202ab303 | #4

  @Rafał

  W obecnej mundurówce pracują dzieci atarych Tawariszczy PZPR

 5. kominiarz
  | ID: 931dac56 | #5

  @MIR
  Bzdury kolego opowiadasz i nie masz zielonego pojęcia o tych sprawach, albo przespałeś kilkanaście lat. Jest jednak taka prawda,że pies będzie psem. „Wczoraj” sami wychodzili na ulicę protestować ,a „dzisiaj” bedą tłuc pałami tych, którzy protestują i to bez względu na system. Taka rola psa i machina nie zmienia się od lat. Od czasów PRL-u mundurówka jest już przeorana conajmniej dwukrotnie przez machię władzy. No ale co ja Ci będę to tłumaczył…..

 6. Irena
  | ID: c0161a2b | #6

  @kominiarz ! tłumacz,tłumacz,masz dar przekonywania.

Komentarze są zamknięte