NGO Flash: Ostatni dzień Benedykta XVI

Redaktor Obywatelski1

Papież Benedykt_XVI/ wikipedia.pl Benedykt XVI obiecał całkowite posłuszeństwo swojemu następcy. Papież, który dzisiaj wieczorem odejdzie z urzędu, w ostatnich godzinach pontyfikatu spotkał się w Watykanie z kardynałami. Benedykt XVI osobiście pożegnał się z około 80 hierarchami.

***

Arkadiusz Karbowiak dla Radia Opole, o inwestycjach drogowych w Opolu:

Śnieg stopniał, dziury w drogach zostały. Jak będą naprawiane ulice w Opolu? – Głównie będziemy robić tzw. zakładki – powiedział w porannej rozmowie Radia Opole Arkadiusz Karbowiak, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu. – Wiadomo, że zimą dziury są łatane „na zimno”. Teraz przychodzi czas na większe prace, szczególnie tam, gdzie w okresie zimowym nastąpiły największe ubytki. Najgorzej wygląda odcinek na ul. Oświęcimskiej, tam jest akurat planowana inwestycja – informuje Karbowiak.

***

Prezydent podpisał ustawę ratyfikująca pakt fiskalny.

Pakt fiskalny wszedł w życie z dniem 1 stycznia 2013 roku. Warunkiem było ratyfikowanie go przez 12 z 17 państw członkowskich strefy euro. Pakt fiskalny został podpisany 2 marca w Brukseli przez 25 państw członkowskich Unii Europejskiej.

***

Guilermo Cochez, ambasador Panamy przy Organizacji Państw Amerykańskich (OPA) poinformował, że prezydent Wenezueli Hugo Chaveza nie żyje. Prezydent Hugo Chavez od 31 grudnia przebywał w stanie śmierci mózgowej. Sprawę dementują władze Wenezueli.

***

Powiernictwo Polskie, które przegrało wytoczony mu proces o zniesławienie z szefową Związku Wypędzonych Eriką Steinach, musi zapłacić 50 tys. euro na rzecz Związku Wypędzonych i 60 tys. zł kosztów sądowych. Organizacja nie posiada takich środków.

****

„W litewskich szkołach niepokój i nadzieja”, „Rękoma Litwinów zamykane są litewskie szkoły na etnicznych litewskich ziemiach” – tak media na Litwie komentują zamiar likwidacji przez radnych Puńska (podlaskie) trzech wiejskich szkół z litewskim językiem.

***

W największych polskich miastach rusza kampania społeczna przeciw homofobii „Rodzice, odważcie się mówić”. Od kilku dni prawicowe media i politycy oburzają się, że stołeczny ratusz wsparł inicjatywę kosztem akcji „Zima w mieście”.

***

Czy wybory nowego szefa PO będą starciem Tuska i Schetyny? Dziś zarząd Platformy ma rozmawiać o przyszłości partii. Tematem mają być nadchodzące wybory władz PO i sytuacja w partii po awanturze o związki partnerskie.

***

Leszek Miller, szef SLD i były premier na antenie TOK FM zapewnił, że nie chce porozumienia z Aleksandrem Kwaśniewskim, ani z rządem. Przeciął tym samym spekulacje na temat współpracy SLD z PO.

***

Wielka miłość, zaręczyny i ślubne plany, tak właśnie wyglądał związek Roberta Janowskiego i Moniki G., oskarżonej o kradzież futer na Florydzie. Okazało się, że kobieta nie wspomniała swojemu przyszłemu mężowi o konflikcie z prawem za granicą.

info, gop

  1. Irena
    | ID: 9a09e97b | #1

    To nie jest sztuka,zmienic sobie kobiete. Ale, Tylko taka kobieta zmieni mezczyzne w milionera, gdy ten był miliarderem.Zapamietajcie panowie.Albo namietnosci albo kradzione futro.

Komentarze są zamknięte