27 lutego spotkanie poświęcone „Żołnierzom Wyklętym”

Niezależna Gazeta Obywatelska2

zaproszenie - film - 27-02-2013Studenci z Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Opolskiego zapraszają wszystkich zainteresowanych na spotkanie poświęcone „Żołnierzom Wyklętym”, które odbędzie się w środę 27 lutego br. w sali widowiskowej Studenckiego Centrum Kultury przy ul. Katowickiej 95 w Opolu (kampus UO).

W programie:
18:00 – „Fenomen Żołnierzy Wyklętych” – wystąpienie Arkadiusza Karbowiaka
19:00 – Dyskusja
19:30 – Projekcja filmu dokumentalnego pt. „Kadry” (cz. 2) opowiadającego o działaniach podziemia narodowego po roku 1944 (reż.
Jerzy Zalewski)

Wydarzeniu patronuje Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, a wspierają Instytut Historii Uniwersytetu Opolskiego oraz „Niezależna Gazeta Obywatelska” w Opolu.

Wstęp wolny.

Uwaga! Film pt. „Kadry” zostanie wyświetlony w celach edukacyjnych. Zabrania się rejestrowania obrazu i dźwięku będących częścią filmu.

Wydarzenie facebook’owe:
https://www.facebook.com/events/340242586088229/?ref=ts&fref=ts

Oprac. MŻ

  1. kominiarz
    | ID: a7cbeedf | #1

    Tak ,od dłuższego czasu jest o tym wydarzeniu informacja na stronie NGO. Dziękuję ,ale jednak nie skorzystam….. Nie sądzę ,żeby zapraszanie na tego typu spotkanie Pana Karbowiaka było dobrym pomysłem i właśnie z tego powodu wolę świętować dzień Żołnierzy Wyklętych w domu przy wywieszonej fladze. Wolę przy powiewającej biało-czerwonej przeczytać kolejną z książek o Wyklętych niż czekać w nerwach czy Karbowiak kolejny raz nie splugawi bohaterów. Chociaż szkoda ,bo z pewnością będzie tam sporo ciekawych osób. Filmu też szkoda… No ale cóż…. Chyba ,że jest to film „Kardy NSZ” zaczynający się wypowiedzią Zygmunta Rafalskiego „Sulimczyka” i migawkami z pogrzebu R.Dmowskiego? W takim razie widziałem go i jeszcze raz obejrzę w domu :)

  2. | ID: 732995c1 | #2

    Pelna zgoda @kominiarz Pan Karbowiak pluje na nasza historie i przeklamuje fakty piszac o bestiach z UPA jako o „armii ” czy „zolnierzach”, uzywa takze pojecia konflikt polsko-ukrainski nie nazywajac tego co mialo miejsce ludobojstwem. Wyjatkowo nieciekawa postac! Ciekawe sa jego wypowiedzi na temat zbrodniarzy hitlerowskich, gdzie ich skazanie w Norymberdze nazywa „obnizaniem autorytetu panstwa”
    Dziwie sie ze NGO tak tego goscia reklamuje..

Komentarze są zamknięte