Prof. Gliński podaje rozwiązania dla służby zdrowia

Redaktor Obywatelski1

prof. Piotr Gliński interia.plŁatwa dostępność do usług stomatologicznych dla dzieci, większa przejrzystość w tworzeniu listy leków refundowanych, dofinansowanie z budżetu najdroższych procedur – to niektóre propozycje zmian w systemie zdrowotnym kandydata PiS na premiera rządu technicznego prof. Piotra Glińskiego.

Prof. Gliński przedstawił na poniedziałkowej konferencji prasowej dr. hab. nauk medycznych Krzysztofa Krajewskiego-Siudę jako swego eksperta ds. zdrowia.

Gliński ocenił, że obecny kryzys systemu ochrony zdrowia wynika z wieloletnich zaniechań i dlatego wymaga reformy.

Jako na pilne do rozwiązania, wskazał na problemy kolejek do specjalistów i zadłużenia szpitali. W tym kontekście kandydat PiS na premiera zaproponował nowy model funkcjonowania lekarzy rodzinnych i opieki geriatrycznej oraz zmianę w wycenie świadczeń zdrowotnych.

„Zmiana sposobu płacenia na podstawową opiekę zdrowotną mogłaby przynieść poprawę, a więc płacenie za aktywność lekarza, a nie za samo bycie”

– tłumaczył.

Profesor zadeklarował również, iż w piątek spotka się z klubem SLD. Podobne deklaracje wyraził jeżeli chodzi o spotkanie z przedstawicielami Solidarnej Polski.

si, gp

  1. Irena
    | ID: 6a248752 | #1

    Propozycja jest dobra.Lekarz powinien być aktywny, powinien zabiegać o pacjenta. Szybko rozniesie się fama ,że lekarz jest ludzki,przyjazny i fachowiec.Wiec ten bedzie miał pacjentów i dobra zapłatę,za rzetelnie wykonaną pracę czyli wyleczenie.A nawet i koguta mu pacjent przyniesie jak dawniej.A że rolnik mu nie dokładnie nogi sznurkiem związał,to i ptak biegał po poczekalni. Więc i wesoło było. A dzisiaj lekarz ma zapewniony etat i ma płacone czy przyjmuje pacjenta czy też z przedstawicielem aptekarskim rozmawia godzinę. Pacjent się nie liczy.Podział środkow jest mądry.Wierzę,że pan prof.Gliński mądrze pokieruje,aby Państwo nie upadło.

Komentarze są zamknięte