Zajrzyj na blog z podróżniczy „Dla Świata”

Niezależna Gazeta Obywatelska3

banner blogaTreści zawarte na blogu skupiać się będą głównie na relacjach z przygotowań do „Festival de Culture” (Festiwal Kultury Kameruńskiej) organizowanego w marcu 2013 roku w Bertoua, jak również relacjach z samego Festiwalu, którego też jestem współorganizatorem. Festiwal ten organizowany jest przez polskie Misjonarki ze Zgromadzenia Sióstr Świętego Dominika, Stowarzyszenie Studentów „Rodzina Dominikańska”, a dofinansowany przez Kameruńskie Ministerstwo Kultury.

„Dla Świata” wzbogacony będzie o moje osobiste doświadczenia z Misji humanitarnej w Kamerunie w dniach 9 stycznia – 25 czerwca 2013 roku, ale i wizytówki okolicznych mieszkańców czy polskich Misjonarzy. W tym roku przypada jubileusz 25-lecia polskiej Misji w Kamerunie.

Idea, jaka przyświeca blogowi, określa dość wyjątkową pozycję formy kanału informacji i komunikacji. Bo trudno szukać innych podobnych blogów, gdzie informacje skupione są wokół sprawy kameruńskiej. To pozwala na zebranie w jednym miejscu ważnych aspektów kultury, jej różnorodności, życia codziennego tubylców, ale i walorów środowiska naturalnego. Wszystkie te elementy mają jedną cechę wspólną – Czarny Ląd, egzotyczna dla Europejczyka kultura, ale przede wszystkim Kamerun. Przez literaturę podróżniczą określany mianem „Afryki w miniaturze”, która skupia w sobie znaczną różnorodność klimatu. Począwszy od klimatu morskiego i pustynnego, przez górski i tropikalny, a zakończywszy na klimacie sawannowym.

Warto zwrócić uwagę, iż ważnym elementem technicznym „Dla Świata” będzie zamieszczanie nie tylko treści pisanych, ale również fotografii, krótkich form wideo czy nagrań mp3. Blog został połączony z portalem społecznościowym Facebook, celem stworzenia mostu komunikacyjnego między oboma kanałami.

Chciałbym, aby efektem finalnym wyjazdu i prowadzonego bloga było napisanie książki.

Zapraszam na blog „Dla Świata”: http://andrzejlewicki.pl/ i https://www.facebook.com/DlaSwiata

Autor: Andrzej Lewicki

 1. Irena
  | ID: 0b355aa1 | #1

  Blog „Dla Świata” zapewne ciekawość wzbudzi. Tym bardziej,,ze autor od przysłowiowej podszewki poznał życie tubylców. Powodzenia.

 2. | ID: 1d261d87 | #2

  ciekawa inicjatywa :) oby się udało z tą książką :)

 3. | ID: 36f535f4 | #3

  Idea, jaka przyświeca blogowi, określa dość wyjątkową pozycję formy kanału informacji i komunikacji. Bo trudno szukać innych podobnych blogów, gdzie informacje skupione są wokół sprawy kameruńskiej…
  Kocham Afryke.

Komentarze są zamknięte