Subiektywny przegląd tygodnia: Sprawa Tomasza Kostusia na pewno ma drugie, polityczne dno!

Redaktor Obywatelski5

Tomasz Kostuś golden lineDziennikarka Nowej Trybuny Opolskiej napisała ciekawy artykuł ws. poniżania pracowników przez wicemarszałka woj. opolskiego Tomasza Kostusia. Przy całej sympatii i antypatii dla polityka PO, gdzie logika w tym tekście i rzetelne dziennikarstwo? Czy NTO zmienia się w tabloid?

Z Opola:

NTO dopadła wicemarszałka Tomasza Kostusia. Nasza ulubiona dziennikarka Mirella wytropiła, że Wicemarszałek Kostuś poniża i źle traktuje pracowników. Swojego kierowcą, który nie chciał przekraczać prędkości pod Krapkowicami, miał wyrzucić z samochodu. Biedak musiał wracać do roboty autobusem.

Może Mirella nie zrozumiała intencji wicemarszałka. Chłopina chciał załapać się na jakiś fotoradar, czy mandat, przecież teraz to jest takie modne!

Podobno Kostuś do swoich podwładnych mówi jak do psów: waruj, przynieś, podaj i pozamiataj. Ciekaw jestem jak to jest w praktyce: Pani Elu, niech Pani waruje lub leci mi po kanapki do bufetu!

Wicemarszałek bierze przykład z góry, wszak sam premier w swojej kancelarii ponoć zachowuje się podobnie, nie mówiąc już o Marszałek Kopacz. Dlatego lider PO w regionie poseł Leszek Korzeniowski z pomysłem oczyszczenia się z zarzutów, bądź dymisji Kostusia, wypalił jak głodny na placek ze śliwkami. Durna metafora prawda?

Kostuś ma podobno wielkie plecy w Warszawie, dlatego nawet marszałka Sebesty się nie boi. Jakie to plecy, bo chciałbym wiedzieć? Premier, do którego nawet bliżsi posłowie nie mogą się dostać? Czy może jakieś człowiek zarządu partii typu Schetyna, który ma w nosie tematy samorządowe?

Jednak poważnie mówiąc: jeżeli Mirella tak zaciekle zbierała materiały jak do słynnego już „śledztwa” o stowarzyszeniu ”Stop Korupcji”, to sprawa Kostusia jest polityczna.  A to ci nowość prawda? Może Mirella liczy na biorące miejsce na liście od Korzeniowskiego, bo ostatnim razem w 2006 jako kandydatka PO dostała 11 głosów! Ważne kto na osłabieniu Kostusia korzysta – na pewno Korzeniowski, SLD i oczywiście Mniejszość Niemiecka, z którą Kostuś nie do końca żył w zgodzie.

Dlaczego takie jest moje stanowisko? Nie chcę brać w obronę żadnego polityka, bo żaden na to nie zasługuje. Chodzi o rzetelne dziennikarstwo. Taki temat nadaje się do tabloidu, gdzie z góry wiadomo, że jest to pół fikcja rozpisana na potrzeby gazety. Jeżeli NTO aspiruje do miana, lokalnej opiniotwórczej gazety, to publikowanie takich bzdetów jest naprawdę nie na miejscu.

Poseł Kłosowski aktywnie udziela się w walkę z Niemcami! Walczy o szkoły, tworzy białą księgę, jednak wciąż nie odbiera od nas telefonów w sprawie spotkania w Kędzierzynie-Koźlu.

Przez tydzień nie usłyszałem nic o Patryku Jakim. Zaczynam o nim zapominać.

Prezentujemy ciekawy cytat: „Granice nie są nam dane raz na zawsze, a nasza świadomość społeczna zależy od wielu czynników”- mówi dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego, Urszula Zajączkowska w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim z okazji otwarcia w muzeum wystawi o mniejszości polskiej i niemieckiej.

Tak oczywiście, że nie są nam dane na zawsze! Granice można ustalać tak jak zrobiła to Wielka Trójka w Jałcie. Można też wieloma innymi, znanymi nam i naszym przodkom sposobami je zmieniać. Natomiast co do świadomości społecznej, to pani dyrektor ma rację. Można ją kształtować głównie za pomocą manipulacji, co powyższa wystawa ma na celu.

Z kraju:

Premier Donald Tuska zapowiedział zmiany w rządzie! Oho, zabrzmiało groźnie prawda?

I tak będzie! Podobno minister Cichocki(MSW) ma przejąć ABW, po to aby do MSW wpadł Michał Boni. Taka to będzie mała wymiana. Tomka Arabskiego, który przed Tuskiem ucieka na ambasadę do Madrytu, chciałbym zastąpić jedyny model w rządzie Sławek Nowak.

Nowak ma podobno dość pracy w Transporcie. Czyli jednak nie jest tak łatwo?

Nasza wspaniała ikona, Agnieszka Radwańska, wraz z siostrą Urszulą dzielnie zniosły poniżenia żydowskich kibiców podczas turnieju w Izraelu. Gorzej, że w Polsce nie spotkały się ze zrozumieniem.

Jak powiedział min. Radek Sikorski- spójrzmy na zachowanie polskich kibiców. Brawo panie ministrze, jak zawsze można na pana liczyć!

Do grupy ekspertów technicznego kandydata na technicznego premiera prof. Piotra Glińskiego weszli: prof. Rybiński i prof. Modzelewski. Odmówiła Jadwiga Staniszkis, która pomysłowi kibicuje, ale chce mieć możliwość ewentualnej krytyki. Piękna postawa.

Justyna Kowalczyk pokazała moc w sprincie techniką klasyczną w szwajcarskim Davos. Polka w finale zmiażdzyła rywalki i pierwszy raz od roku pokonała swoją największą rywalkę – Marit Bjoergen!

Jarosław Kaczyński kolejny raz udowodnił, że Prawo i Sprawiedliwość ma duże szanse na powrót do władzy. W najnowszym sondażu partie rządząca i opozycyjna idą niemal łeb w łeb. Różni ich tylko jeden punkt procentowy. Politycy PO są zdruzgotani.

autor: Łukasz Żygadło

 1. Irena
  | ID: 5495edfe | #1

  Ciekawie ujęte. Kabaretowo , A to smutne, czasem niebezpieczne, a czasem niegrzeczne. Waruj,przynieś, podaj, pozamiataj jakże” miłe” słowa . To hasła partii miłosci, którą prosimy -odczepcie się od stołków i od smacznego korytka, Postury- tłuszczem nabrzmiały.Lekarze, sanatoria,wszelkie SPA w niedalekiej przyszłości będą miały kasiastych klientów.

 2. JuKa
  | ID: 5a4913b0 | #2

  To nie jest żaden kabaret. Z treści artykułu jednoznacznie wynika, że a UM dzieje się źle, a wicemarszałek nie nadaje się do kierowania ludźmi. Może niech zatem zmieni profesję i zostanie w policji przewodnikiem służbowego psa.

 3. Irena
  | ID: 89cd2836 | #3

  @P.JuKa ,Masz racje.Słowo „Kabaret” należy ująć w cudzysłów.Ale miałam na mysli kontrowersyjną wypowiedż wsprawie ” nienaruszalności granic.” zawirowania w rządzie, a więc miotanie się ministra pana Nowak co do zmiany stanowiska pracy, a także wycofanie się pani profesor ze ścisłego grona doradców.Miłej niedzieli.

 4. JT
  | ID: a16d7abb | #4

  Nowak ma „ryj jak idź stąd i nie wracaj”

  Według kobiet to GrabarczyK jest przystojny oaz Agent Tomek i Girzyński

 5. Irena
  | ID: 89cd2836 | #5

  @ P.JT !Nie wiem, o których kobietach myślisz .Które to wydały pochlebne opinie o w/w panach.?Powiem Ci w sekrecie,że każdy mężczyzna ma w sobie to „Coś”.Wg powiedzenia mojej sp,Mamusi,to mężczyzna ma byc tylko trochę piękniejszy od diabła. Ale musi miec to ” coś” co nazywa się Rozumem. Wówczas kobieta czuje sie bezpieczna. A jakich obecnie mamy polityków to wiemy.? Współczuje ich kobietom. A najbardziej współczuje Rodakom. Bo” miska „za ich rzadow jest pusta,chociaz pozornie ładna. Ale z pustej miski nikt się jeszcze nie nasycił.

Komentarze są zamknięte