Eksperci pomogą Nysie walczyć z bezrobociem

Redaktor Obywatelski6

Pomnik Historii - NysaJadwiga Staniszkis, Andrzej Sadowski, Stanisław Kluza, Krzysztof Rybiński – to eksperci, którzy mają pomóc powiatowi nyskiemu w walce z bezrobociem i znaleźć sposoby na zwiększenie dzietności – podało starostwo. Ich pomysły mają być znane do lipca.

W środę starosta nyski Adam Fujarczuk poinformował o powołaniu Rady Gospodarczej; w jej skład weszło 10 ekspertów z dziedziny ekonomii, rynku pracy czy socjologii.

Oprócz prof. Jadwigi Staniszkis oraz wiceprezydenta Centrum im. Adama Smitha Andrzeja Sadowskiego, swój udział w niej potwierdzili również: prof. Bożenna Balcerzak-Paradowska z Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych; była wiceminister pracy i polityki społecznej dr Agnieszka Chłoń-Domińczak; były minister finansów i były przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego dr Stanisław Kluza; szef zespołu ds. rodziny przy Fundacji Republikańskiej mec. Michał Czarnik; były wiceprezes NBP i rektor Uczelni Vistula Krzysztof Rybiński oraz ekspert ds. rynku pracy w Narodowym Banku Polskim Paweł Strzelecki.

W radzie znaleźli się również: prorektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie dr Tomasz Malczyk i wiceprzewodniczący Powiatowej Rady Zatrudnienia przy staroście nyskim Mariusz Nasiborski.

info, lz

 1. | ID: 2afe532b | #1

  Eksperci wskazani.Rada Gospodarcza też.Ale jakże to się ma do zwiększenia dzietności? Toż to materia delikatna, bardzo subtelna , intymna a nie produkcja śrubek.,Ciekawa jestem czy sprowadzą Bociany?.

 2. Jarek Toporowski
  | ID: cf151ddc | #2

  Eksperci niech już zaczynają zbroić tereny pod inwestycje.

  Fabryki czas budować. Nie ma fabryk–> nie ma pracy –> nie ma pieniędzy –> spada przyrost naturalny.

  Naród na usługach się nie wyżywi, trzeba produkować – o czym zresztą mówił także Profesor Żyżyński.

  Dzisiaj mało kogo stać na drugie dziecko. Za dwie najniższe krajowe nie jest możliwością aby młode małżeństwo wynajęło mieszkanie, utrzymało się , utrzymało jakiś stary 20 letni samochód i mieli dziecko. 1180+1180 =2360 . Aby mieć dziecko to razem muszą mieć 2700 – nie jest to dużo ale już jakoś koniec z końcem jest związany.

  Pani Barska niech jedzie do Holandii i zapyta się swoich ludzi dlaczego tak dużo ich tam jest.

  Pani Barska najlepiej niech już nie startuje na burmistrza ! ! !

  Nysa – BEZROBOCIE 150% średniej krajowej…

  … a o nowej fabryce to najstarsi górale nawet nie słyszeli.

 3. Anonim
  | ID: 3d1ddae5 | #3

  Jola nasza ukochana wygra wybory. JUż tam nie za darmo daje 4 mln na remont bazyliki i kolejne pieniadze na wiaty grilowe nawsiach. Beda głosy!

 4. | ID: 7959fa7e | #4

  @Jarek Toporowski ! W Nysie doszło do bardzo wysokiego bezrobocia.W Nysie podejmuje się próby likwidacji szkół.Ale,było możliwe referendum,jednakze mieszkańcy nie podpisali list,bo są zastraszeni.Posłowie tej ziemi nyskiej niestety sa obojętni.Ale jeden z nich to z Warszawy.narzucony,przywieziony w teczce.Nie znający potrzeb tej pięknej okolicy. Drugi kłamie o budowie obwodnicy.Jezeli doradcy przywioza pieniądze na zbrojenie terenu jak proponujesz, to zapewne fabryki powstaną i miejsca pracy.Ale zanim plany wykonają,przetargi ogłoszą, to minie kolejny rok, dwa,trzy.Więc w Holandii jeszcze długo pracować bedą, a pani Jola rządzić bedzie powietrzem.Ale jej to obojetne.,ze rodziny rozproszone.Ona sie nie nadaje na burmistrza.Tu trzeba mezczyzny ,który czuje po gospodarsku.Który umie rządzić i dyscypline trzymać. Nysa miała dobrego burmistrza w 2000 roku,nie wykorzystano predyspozycji,pracowitosci i wiedzy z powodu głupich układów.Czekamy,co tez biurokraci ,kolejne „biurkowe Ciało” zrobi dobrego.

 5. Jarek Toporowski
  | ID: 6df556d6 | #5

  @Irena

  Istotą referendum nie jest to aby ono przeszło i został wybrany inny/nowy burmistrz. Istotą referendum jest podcinanie skrzydeł obecnemu burmistrzowi co przekłada się na mniejszą ilość głosów względem niego/niej w następnych wyborach.

 6. Irena
  | ID: 90bb034a | #6

  @Jarek Toporowski ! Ajkurat nie zgodzę się z Tobą.Jeżeli referendum doszło by do skutku, to dzisiaj byłby inny burmistrz i sprawy Nysy rozwiązywał, a nie cieszył się z nagrody Klubu Wędkarza / patrz nr 8 NN Imperium../

Komentarze są zamknięte