”Stolec” Senyszyn

Redaktor3

senyszynW świetle decyzji Benedykta, JP II skarlał, gdyż jawi się jako człowiek ceniący ponad wszystko władzę i kurczowo się jej trzymający. Postanowienie JPII o trwaniu do śmierci na Piotrowym stolcu i publicznym konaniu wygląda jeszcze gorzej w świetle ocen zapowiedzianej abdykacji Benedykta – napisała dziś na swoim blogu w Onecie europosłanka Joanna Senyszyn (SLD).

Senyszyn prowadzi stałą rubrykę w antyklerykalnym tygodniku „Fakty i Mity”, pt. „Katedra Profesor Joanny S.”. Od połowy lat 70. do rozwiązania była członkinią PZPR.

Używając w swoim tekście określenia „stolec” posłanka w umyślny sposób używa synonimu ekskrementów – odpadowych produktów procesu trawienia. Jako przedstawicielce partii komunistycznej z czasów „pochodów z gołąbkami pokoju” … nie trzeba pani przypominać wzorców rodem z Kremla. Przyspawani do stolca I sekretarze KC KPZR trwali na posterunku walki z Kościołem katolickim aż do upadku ZSRR. Pozostawili w krajach „demokracji ludowej” swoich wiernych osieroconych poddanych. Dziś nieformalna „świecka religia im. Marksa, Lenina i Stalina” powinna nominować poseł Sojuszu do pełnienia funkcji biskupki lub papieżki na jakimś wyższym europejskim stolcu.

Sama Senyszyn powinna też uruchomić jakiś satyryczno-religijny show w prywatnej telewizji wraz z Januszem Palikotem. Z heterofobami i przy wsparciu posłów Biedronia i Grodzkiej na 100 procent mogłaby głosić swoje przesłania religijno-poznawcze.

Śmiało pani poseł … 1000 osób i odpis podatkowy dla wyznawców świeckiej religii pewny. Niech skonam … jeśli kłamię!

(PAC), Niezależna Gazeta Obywatelska w Bielsku – Białej

ngo-BB-270x123

 1. Nocturno19
  | ID: 056a8c34 | #1

  Od komunistów bardziej brzydzę się tylko jednym… Antyklerykalnymi feministkami aparatczykami komunistycznych władz :/ Precz z nią

 2. | ID: 067eee0a | #2

  Jak jest prawnik w rodzinie,to i bieda ominie,A i bohaterka artykułu ,z wysoka emerytura po nieboszce PZPR, pisze na blogu co chce nie oszczędzając nikogo. Wprawdzie, .Jest demokracja. Religijno satyryczny show w jej wydaniu z ludzmi o innej orientacji seksualnej byłby zapewne nie powtarzalny, ale nie zachecam do jego oglądania, jezeli sie pojawi jej kość ogonowa.A tak szczerze,to artykuł miałki.

 3. Www
  | ID: 3e73b28c | #3

  Szanowny autorze. Trzeba się doedukować. Stolec to za Słownikiem Języka Polskiego:
  dawniej: tron monarchy lub biskupa, w przenośni: władza królewska lub biskupia

Komentarze są zamknięte