Polska orkiestra otrzymała prestiżową nagrodę Grammy

Redaktor Obywatelski1

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Antoniego Wita otrzymała nagrodę Grammy za płytę z utworami Krzysztofa Pendereckiego. Orkiestra Wita zwyciężyła w kategorii „najlepsze kompendium klasyczne”.

Na płycie znalazły się utwory: „Fonogrammi”, „Koncert na róg”, „Partita”, „Przebudzenie Jakuba”, „Anaklasis” i „De natura sonoris”. Album ukazał się nakładem wydawnictwa Naxos. Obok orkiestry Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Wita w nagraniu wzięli udział także soliści: flecistka Urszula Janik, grająca na rogu Jennifer Montone i klawesynistka Elżbieta Stefańska.

Album wydany został przez firmę Naxos w czerwcu 2012 roku. Reżyserami nagrania i współlaureatami wyróżnienia są Andrzej Sasin i Aleksandra Nagórko (CD Accord).

To siódma nominacja i pierwsza nagroda Grammy w dorobku Antoniego Wita. Razem z orkiestrą filharmonii nagrał kilkanaście płyt z muzyką Pendereckiego.

SI, gp

  1. | ID: 14ca114a | #1

    Całej Orkiestrze – Gratulacje ! .Uwielbiam chwile spędzone z Orkiestrą Symfoniczną Fillharmonii Śląskiej. Płytę kupię.Tym bardziej,że jest na niej muzyka P.Pendereckiego.Jeszcze raz gratulacje dla pana Antoniego Wita.!!!!!!!!!

Komentarze są zamknięte