Opolscy politycy o ”aferze taśmowej”

Redaktor Obywatelski2

W Loży Radiowej emitowanej na antenie Radia Opole o ewentualnej ”aferze taśmowej” w lokalnych strukturach PSL wypowiadali się politycy. Zobaczcie, co miał do powiedzenia szef ludowców Stanisław Rakoczy.

Wiceminister spraw wewnętrznych ostro skrytykował ewentualne próby podsłuchiwania innych polityków. Zaznaczył, iż takich działań nie będzie tolerował:

Jeżeli wojewoda opolski nakazał pismem wójtowi zaprzestanie łamania prawa, to nie tylko będziemy w tym konsekwentni, ale będziemy wymagać od naszych członków więcej niż od innych. Tyle mam do powiedzenia w tej sprawie

– powiedział Rakoczy.

Michał Nowak z Solidarnej Polski uważa, że nagrań jest więcej i powinny zostać przeanalizowane przez prokuraturę.

Poseł Sławomir Kłosowski z Prawa i Sprawiedliwości dodaje, że wynika z nich, że doszło do prób wywierania wpływu na urzędników wysokiego szczebla.

 Liczę, że organy ścigania zajmą się również materiałem nagranym, cokolwiek na nim jest.

– podkreślił Kłosowski.

Prezydent Zembaczyński określił takie zachowanie mianem ”dziecinady”.

Radio Opole, lz

  1. | ID: 39ec5d05 | #1

    Prezydent uwaza, że to dziecinada. Być może,że większość urzedników nie dorosło do sprawowania odpowiedzialnego zadania jakiego sie bez przymusu podjęli.Przecież sami ubiegali się o mandaty, a nasza rola była ograniczona w tej kwestii. Oby jak najszybciej odwołano ten bezmyślny rząd pana Tuska i wszystkich z jego „Dworu” w terenie.Mam nadzieje,że marszałek Sejmu pani Kopacz, nie zamrozi wniosku opozycji o odwołanie rządu /jak bedzie złozony / miłosciwie nam panujacej Partii Miłości..Oby taka Miłość już nigdy nie wróciła .!

  2. | ID: 39ec5d05 | #2

    @NGO. Dziękuję. Załączony film pt, „Grupa Energea -afera większa, niż Amber Gold?”, zapewne ociera się o paragrafy z kodeksu karnego, tudziez ustawy o rachunkowości, o sporządzaniu sprawozdań /zarówno miesięcznych jak i rocznych – częściowo sporządzane /. o obligacjach skarbu państwa.jak i wypuszczaniu obligacji /zapewne bez zgody „wyspowego” ministra /, brak reakcji ze strony Rady Nadzorczej itp. Na odpowiedzi przyjdzie czekac,ale póki co „delektujmy „sie,tymi wiadomosciami spod paragrafów

Komentarze są zamknięte