Subiektywny przegląd tygodnia: Władysław Serafin rządzi! Zainicjował nowy styl uprawiania polityki: nagrywanie kolegów!

Redaktor Obywatelski2

Opolska ”afera taśmowa”? Czy poseł PiS lobbował ws. pracy dla kogoś u wiceprezydenta miasta Kędzierzyna-Koźla? Stowarzyszenie ”Horyzonty” bije rekordy salonowości. To zdecydowanie był tydzień (zaraz po negocjacjach unijnych) Władysława Serafina. Choć w mediach cicho, bohater ”afery taśmowej” czyni cuda!

Z Opola

Budżet obywatelski w Opolu ma wynieść 10 mln. złotych. Mam propozycję co z tymi pieniędzmi zrobić: przetrzymajmy, aby za dwa lata urządzić huczną imprezę z okazji zmiany warty w ratuszu!

Czy poseł PiS, nasz ulubieniec, notorycznie nieodbierający telefonów załatwił robotę ”po znajomości” u wiceprezydenta Kędzierzyna-Koźla? Chcieliśmy z posłem Kłosowskim porozmawiać na ten temat, jednak nie raczył odebrać telefonu, jak również nie skusił się aby oddzwonić do nas w tej sprawie. Pozostaje więc tylko domyślać się, że tak było…

Władze regionalne SLD rozwiązały w Brzegu struktury partii, To w ramach walki o dobrą pozycje w wyborach samorządowych. Gratulujemy z całego serca, życząc podobnych sukcesów w walce o elektorat.

Jarosław Gowin był w Opolu. Jednak głównym celem nie było przyznanie mu ”honorówki” stowarzyszenia ”Horyzonty” a promocja polityczna. Zaraz po marszałku Sebeście jest to kolejny człowiek obozu rządowego, który odbiera członkostwo od opolskiego stowarzyszenia. Panowie, a może ktoś z opozycji?

Marcin Ociepa, były prezes stowarzyszenia (obecnie funkcję dzierży sympatyczny Krzysztof Drynda) działa jak ”matka natura chciała”- jest tam gdzie powinien być, ślizga się na tluszczu, bo to przynosi korzyści. Po co zapraszać Kaczora? Dorna? Czy prof. Pawłowicz, przecież to nie jest modne. Obóz władzy, wygląda dużo lepiej na konferencji prasowej.

Afera z ostatnich dni: wicewojewoda Antoni Jastrzębski uważa, że był podsłuchiwany. Podobno podsłuchiwany był również wiceminister Rakoczy. W tym PSL-u to sami reżyserzy i dźwiękowcy muszą być.

Z Kraju:

Jak już jesteśmy przy PSL to jedziemy dalej: Władysław Serafin( ten od oryginalnej ”afery taśmowej”) może zostać wyrzucony z partii. Domaga się tego Janusz Piechociński. Serafin został zatrzymany przez policję, za przekroczenie prędkości i jazdę bez uprawnień, oraz przywłaszczenie sobie stanowiska.

Włodek, po prostu bronił się przed mandatem powołując się na immunitet, którego nie posiada, choć jak sam twierdzi, to wszystko wymyślił sobie policjant. Teraz bohater ludowców, grozi, że jeżeli zostanie wyrzucony z partii, zacznie sypać kolegów. Świnia!

I koledzy się zemścili. Podobno Włodek źle rozliczał dofinansowanie Związku Kółek Rolniczych(czy jakoś tak). Podobno spłacał pieniędzmi organizacji swoje kredyty, choć jak tłumaczy, kredyty te zaciągał aby związek ratować. Nie dość, że świnia, to jeszcze filantrop!

Udało się, mamy tort! Tusk po 248 godzinach negocjacji w Brukseli wraca zadowolony i denerwuje opozycję na konferencji prasowej. Raz coś się udało, jak to cieszy prawda?

Opozycja i specjaliści od rolnictwa uważają, że Tusk wykolegował rolników. Zbyt mało pieniędzy zostanie przeznaczonych na ich działalność. Oczywiście, mają rację. Proszę jednak pamiętać, że rolnicy, to nie elektorat PO, więc spływa to po Tusku jak woda.

Palikot przelicytował! Dokładnie tak. Chciał zbić kapitał na skórze własnych polityków, a zbił tylko siebie. Takiego działania również gratulujemy i prosimy o jeszcze.

Pamiętajmy jednak, aby nie robić wielkiego szumu wokół Wandy Nowickiej. Z niej jest taka ofiara działania ”winiarza” jak ze mnie komunista. Nowicka jest sejmową celebrytką, która na obecnej sytuacji będzie chciała zbić największy kapitał. Koniec końców i tak wstąpi do SLD…

Jak już jesteśmy przy SLD, to poseł tej partii Zbigniew Matuszczak został oskarżony o płatną protekcję. Chodziło o jakiś aparat fotograficzny, czy inne barachło. Jednak to wszystko jest bez znaczenia! Grunt to trzymać się tradycji partyjnej!

Były te więzienia CIA w Polsce czy nie? Bo chciałbym posłuchać Leszka Millera, czy Ola Kwaśniewskiego, którzy muszą się tłumaczyć z dawnych działań. Podobno prawdziwa demokracja nie boi się takich spraw i przetrzyma wszystko! No tak, zapomniałem- Polska jest demokracją ”okrągłostołową” , więc to inne zasady.

Do tej całej mieszaniny politycznych zabaw polecam Miszmasz Doroty Łosiewicz, która okiem innym od mojego patrzy na pewne sprawy: Miszmasz na sobotę, czyli czym zadziwiamy świat i czego Nowicka nauczyła się w Sejmie

 

autor: Łukasz Żygadło

  1. POciepa
    | ID: d75e2799 | #1

    Bardzo trafne spostrzeżenia na temat Horyzontów. Nic dodać, nic ująć. Strzał w dziesiątkę!

  2. | ID: 1312f791 | #2

    Cały artykuł ” fajny.” Jakoś nie sposób odnosic się do poszczególnych wątków.Każdy” pachnie „kryminałem.

Komentarze są zamknięte