Polaczek: na co poszły pieniądze?

Redaktor Obywatelski1

Rząd wydał 1 mld 400 mln zł  na nadzór  inwestorski nad budową dróg i autostrad. Kwotę tę zainkasowały firmy, które – z udziałem GDDKiA –  miały kontrolować wykonawców i pilnować jakości robót- komentuje poseł PiS.

Były minister transportu, a obecnie poseł PiS Jerzy Polaczek w rozmowie z portalem wPolityce.pl skrytykował system jakim ekipa Donalda Tuska buduje Polskie drogi.

Nieprawidłowości związane z kontraktami drogowymi jest bez liku. W ostatnich miesiącach mieliśmy do czynienia z masowymi skargami podmiotów gospodarczych na polski rząd oraz GDDKiA do Komisji Europejskiej. W efekcie doszło do zamrożenia unijnych środków kierowanych m.in. na drogi, co rząd długo skrywał przed opinią publiczną

– mówi Polaczek.

Poseł wypowiedział się również w kwestii bardzo wysokich kosztów budowy Polskich dróg:

Rząd wydał 1 mld 400 mln zł  na nadzór  inwestorski nad budową dróg i autostrad. Kwotę tę zainkasowały firmy, które – z udziałem GDDKiA –  miały kontrolować wykonawców i pilnować jakości robót. Pytam: na co poszły te pieniądze?

– komentuje poseł

Były minister komentuje również obecną sytuacją w GDDKiA:

GDDKiA zamienia się w gigantyczną kancelarię prawną, która przez najbliższe lata będzie uczestniczyła w rozstrzyganiu dziesiątków sporów o miliardowe kwoty. Jednocześnie brakuje działań przygotowujących nowe projekty inwestycyjne, zwłaszcza w przypadku dróg ekspresowych

– uważa poseł.

Całość wywiadu można przeczytać na portalu wPolityce.pl

 wP, lz

 

  1. | ID: d291dabc | #1

    Wiemy wszyscy na co poszły pieniądze.Tego akurat nie udało się zataić. Otóż to są premie, nagrody, super premie,trzynastki,wyróżnienia za efekty, na zwijanie asfaltu, na rozstępy ,na dziury,na poprawki, czyli na Byle jakość. Z torbami pójdziemy, a właściwie to idziemy po równi pochyłej. Czy to można zatrzymać??? Ale,że trzeba – to nie mamy wątpliwości.

Komentarze są zamknięte