Jarosław Gowin honorowym członkiem stowarzyszenia ”Horyzonty”

Redaktor Obywatelski14

Minister Jarosław Gowin odebrał w czwartek w Opolu tytuł członka honorowego konserwatywnego stowarzyszenia Horyzonty. Tytuł politykowi z Krakowa przyznano za postawę wspierającą budowanie społeczeństwa obywatelskiego oraz odwagę, konsekwencję i wierność wartościom w polityce.

Gowin gościł w czwartek w Opolu na zaproszenie Stowarzyszenia Ludzi Aktywnych Horyzonty oraz Collegium Nobilium Opoliensis – Szkoły & Centrum Myśli Republikańskiej. Tytuł członka honorowego Horyzontów odebrał na Uniwersytecie Opolskim.

Jak powiedział prezes stowarzyszenia:

„Pan minister swoje zaangażowanie społeczne i polityczne traktuje jako misję i służbę człowiekowi, Bogu i państwu”

– uzasadniał przyznanie tytułu prezes zarządu stowarzyszenia Horyzonty Krzysztof Drynda.

Podkreślił, że wartości, którymi kieruje się Gowin, są zbieżne z tymi, które propagują Horyzonty.

„Jest pan dla nas bohaterem w konsekwentnym dawaniu świadectwa wierności tym wartościom oraz odwadze głoszenia swoich poglądów”

– dodał dyrektor Collegium Nobilium Opoliensis Marcin Ociepa.

Jarosław Gowin odbierając tytuł mówił, że stara się być wierny zasadom przekazanym mu przez jego mistrza, ks. Józefa Tischnera – m.in. by nie być obojętnym na ludzką biedę czy krzywdę i nie żyć byle jak. Dodał też:

„Nie jestem żadnym bohaterem, nie mam też szczególnych osiągnięć. Ale staram się ciężko pracować i nie przekraczać granic kompromisu, po których trudno by mi było spojrzeć sobie w oczy”.

Na konferencji prasowej, od której rozpoczęła się wizyta ministra w Opolu, Gowin pytany był m.in. O oszczędności, które ma przynieść reorganizacja sądów rejonowych. Minister powiedział, że mogą one wynieść ok. 3 mln zł. Duże oszczędności w dziesięciomiliardowym budżecie resortu sprawiedliwości daje m.in. – zdaniem ministra – centrum zakupów wspólnych. W ubiegłym roku oszczędności, które przyniosło centrum, wyniosły 70 mln zł, w tym roku ma być to kwota rzędu 150 mln zł.

PAP, gp

 1. z Niemodlina
  | ID: 217d84a2 | #1

  Zobaczycie jak ten „konserwatysta” zagłosuje podczas następnego głosowania w sprawie związków zboczeńców :) „Konserwatyści z PO” tym razem przegłosują korzystne zmiany dla dewiantów, przed czym ostrzega prof. Pawłowicz http://www.youtube.com/watch?v=pDHAQ08z2AA

 2. | ID: 85009733 | #2

  Gratuluje.Ale przyznam się,że więcej oczekuję od tegoż ministra.Zadaję pytanie czego i kogo się boi.? Wiemy, że gejów to raczej nie. A lesbijek ? Tego nie wiem. Ale Życzę Jemu odwagi ,jak przystało na prawdziwego męża stanu.

 3. Anonim
  | ID: 007c442c | #3

  Co to za jaja z tymi Horyzontami? Aby kogoś honorować tytulami, trzeba samemu mieć do tego tytuły. Tymczasem fikcyjny prestiż Horyzontów budowany jest własnie w oparciu o przyznawanie tytułów osobom mającym budować fikcyjny prestiż. Słowem świat do góry nogami budowany jako propagandowa fikcja – trampolina do kariery politycznej rozmaitych Ociepow i Dryndów. No, i ten „konserwatywny” świat pojawiajacy się nieustannie w okolicznościach nadawania tytułów przez Horyzonty – m.in. zawsze obecny S.S. Nicieja. Polecam zdjęcia i komentarze na Opole 24.
  http://www.24opole.pl/11056,Minister_Sprawiedliwosci_odebral_wyroznienie_od_Horyzontow,wiadomosc.html

 4. z Niemodlina
  | ID: 217d84a2 | #4

  @Irena

  Nie gaj czy jakieś gaje, tylko pederasta, zboczeniec, nazywajmy zboczenia po imieniu, a nie w sposób w jaki żądają tego od nas homo-terroryści. :) Pozdrawiam

 5. | ID: 85009733 | #5

  @P.z Niemodlina ! Ale jesteś dosadny. Nie wiem czy się śmiac,czy płakać. Ja się na „TYM” nie znam.Ale mnie ciekawi i to coraz bardziej.Ale to w moim wieku nawet nie przystoi.Zwykła babska ciekawość. Wiesz,tak sie zastanawiam,czy tych wszystkich polityków nie nalezało by zbadać, bo jakże to można rządzić społeczeństwem,skoro nie można zapanować nad narządami swojskimi. A może łatwiej byłoby mi to zrozumieć gdybym była mężczyzną.? Nie wiem i sie nie dowiem, bo kuracji hormonalnej i skalpelowi się nie poddam. Pozdrawiam

 6. Stary
  | ID: 1c005db8 | #6

  Widzę że dalej rają nam tu na prawicowe (konserwatywne) autorytety Nicieje z ich Ociepami i Gowinami.
  Prestiżowe stowarzyszenie Horyzonty buduje swój prestiż poprzez ocieranie się o niekwestionowane autorytety.
  Inaczej prestiż z ocierania się o autorytety.
  W skrócie Ocierka
  Ocierka z Gowina
  Ocierka z Jana Marii
  Ocierka z Kirsteina
  Ocierka z Sebesty
  Ocierka z Dutkiewicza
  Ocierka z Marka Jurka
  Ten ostatni, wracając z Ocierki w Opolu miał wypadek, skasował auto, ledwo uszedł z życiem, wtajemniczeni mówią że to palec Boży

 7. Cicero
  | ID: 1cc5813f | #7

  Czy Horyzonty już poprawiły żenujący błąd gramatyczny w nazwie „Collegium Nobilium Opolensis” czy dalej wolicie się ośmieszać? Gratuluję takich patronów jak SS Nicieja, „konserwatysta” co się zowie! Do następnych wyborów pójdziecie razem z SLD?

 8. Jacek
  | ID: 9cefdf3f | #8

  Doprawdy trudno mi zrozumieć co powstrzymuje stowarzyszenie Horyzonty przed przyznaniem honowego członkostwa Donaldowi T.
  Czy to tylko taka jakaś nieśmiałość? Czy też instynkt samozachowawczy?

  Jest jeszcze do dyspozycji Bronisław K. Ten by się strasznie ucieszył.

  Radzę się nie rozdrabniać, a iść „na całość”.

  Wzruszenie po prostu ściska mnie za gardło, więc o Herbercie van….. już nie napiszę.

 9. | ID: 19c50aa3 | #9

  @P.Jacek! Napisz,napisz o Herbercie .Wiesz jak premier mówił, po czym sie mezczyzne poznaje…jak kończy. Wiesz,tak myśle, że to błąd polityków. Ale za tymi błedami idą pieniądze.A pieniądze nie cuchną.

 10. POciepa
  | ID: 1cc5813f | #10

  Niech jeszcze nadadzą honorowe członkostwo Annie Grodzkiej. Będą mieć jeszcze lepsze nagłośnienie w Gazecie Wyborczej, która od początku promuje Ociepę.

 11. Jacek
  | ID: 9cefdf3f | #11

  @Irena
  Co do pieniędzy, które faktycznie zapachu nie mają.
  Kiedyś było pytanie: „Jaki jest szczyt nieufności?” i odpowiedź: „Zrobić dziurkę w Rurociągu Przyjaźni i sprawdzać w którą stronę płynie ropa.
  Teraz można by podobnie zapytywać „W którą to stronę te pieniądze płyną?”
  Lecz w dobie internetu takich pytań stawiać nie trzeba. Każdy może sobie znaleźć w sieci taką informację jaka mu pasuje.
  Tak, tak naukowcy nasi sa już na takim poziomie, że dowolną rzecz potrafią naukowo udowodnić.
  Skończę, bo jeszce kogo obrażę.

 12. | ID: 13fde419 | #12

  Dla zainteresowanych galeria zdjęć ze spotkania z Jarosławem Gowinem na UO https://www.facebook.com/media/set/?set=a.457959937591805.109786.353537554700711&type=1

 13. Jarek Toporowski
  | ID: 436bbacb | #13

  HAŃBA

  Człowiek prawy nie głosuje za POdniesieniem wieku emerytalnego.

  Gowin wpisuje sięw Piramidę Kapitalizmu – wyzysku – na rmf fm mówił że jego poglądy gospodarcze są prawicowe – SICK

  LEWIATAN to ciemiężca polskiego pracownika. Lewiatan należy ZDELEGALIZOWAĆ !

 14. E. Litka
  | ID: f9806414 | #14

  Racja. Hańba Gowinowi i tym co go honorują. Ciekawe kiedy Horyzonty poprawią kompromitujący błąd gramatyczny w nazwie CNO? Wolą udawać, że wszystko jest OK?

Komentarze są zamknięte