Doceniony polityk PJN

Redaktor2

Były wiceminister gospodarki i współtwórca PJN Paweł Poncyljusz został niedawno wiceprezesem Avio Polska Sp. z o.o. Firma jest częścią międzynarodowej grupy przemysłowej AVIO S.p.A.

Zakład rozpoczął funkcjonowanie w 2001 roku w Bielsku-Białej jako część FiatAvio Polska, a od 2003 roku Grupa Avio – w tym Avio Polska – stała się niezależna od Fiata.

W lutym 2007 roku wiceminister Poncyljusz podpisał w imieniu Ministerstwa Gospodarki umowę offsetową z AVIO S.p.A., w myśl której włoska firma miała wyposażyć nieodpłatnie WSK – Kalisz S.A. w nowe technologie umożliwiające produkcję kół zębatych i podzespołów skrzyń napędowych do lotniczych silników turboodrzutowych. Umowa o wartości 10 mln euro była związana z umową dostawy silnika turbinowego w ramach budowy korwet typu Gawron (projekt 621) dla Marynarki Wojennej. W czasie rządów koalicji PO-PSL i w związku z upadłością Stoczni Marynarki Wojennej przyszłość budowy 7 jednostek rażąco oddaliła się w czasie. W lutym 2012 roku projekt zarzucono. Jeden egzemplarz ma zostać przerobiony na patrolowiec i zwodowany w 2016 roku.

Po rozstaniu się przez Pawła Poncyliusza z funkcją wiceministra i przegranej w ostatnich wyborach parlamentarnych stało się jasne, że pracować gdzieś trzeba. Na szczęście fachowość polityka doceniła AVIO Polska Sp. z o.o.

(PAC), Niezależna Gazeta Obywatelska w Bielsku – Białej

  1. | ID: 77fd6fcd | #1

    Ja nie widzę rozwoju jakiejkolwiek fabryki rządzonej przez w/w byłego ministra.Zapewne jest jednym z tych,którzy pomału likwiduja fabryke Fiata a takze inne podmioty.Zaden z byłych ministrów nie powinien byc hołubiony i przyjmowany do pracy w duzych fabrykach polskich,które za ich przyczyna zostały głupio sprywatyzowane,wręcz oddane prawie za darmo.Skończmy juz z tymi zachwytami skoro do grobu juz bardzo blisko.Srodki finansowe wyprowadzane z Polski,za sprawą złej prywatyzacji,nie pozwalają na rozwijanie gospodarki.

  2. JT
    | ID: 1d4a82d7 | #2

    Jeżeli będzie takim fachurą jak w kampanii Jarka to OMG starch pomyśleć co będzie dalej ;)

Komentarze są zamknięte