9 lutego musisz być w Sosnowcu!

Redaktor Obywatelski2

Bowiem odbędzie się tam wspaniała rekonstrukcja historyczna przypominająca działania Powstania Styczniowego. Organizatorzy zapraszają bardzo serdecznie i gwarantują wspaniałe widowisko. Warto zabrać ze sobą aparaty aby upamiętnić to wydarzenie.

Bitwa o Dworzec, czyli upamiętnienie Powstania Styczniowego w jego 150. rocznicę

9 lutego 2013 r. o godz. 17.00 rozpocznie się inscenizacja historyczna bitwy o dworzec kolejowy w Sosnowcu, a dokładnie o budynek kolei warszawsko-wiedeńskiej. Walki będą kulminacyjnym momentem zaplanowanych na ten dzień obchodów z okazji przypadającej 150. rocznicy Powstania Styczniowego w Sosnowcu

W przedsięwzięciu wezmą udział cztery grupy rekonstrukcyjne. Odtwarzający rolę powstańców, będą budować umocnienia przed dworcem, który zostanie ostatecznie zaatakowany kilka razy. Co będzie dalej, zobaczcie sami.

Będzie można zobaczyć umundurowanie i broń używane w czasie Powstania Styczniowego. Oddaniem hołdu zabitym będzie apel poległych i salwy honorowe wystrzelone z armat. Wstęp wolny.

Organizatorzy: Urząd Miejski w Sosnowcu, PKP PLK S.A., II LO im. Emilii Plater, IV Lo im. Stanisława Staszica, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, Muzeum w Sosnowcu, Muzeum Miejskie „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej.

si, lz

 

  1. | ID: 49fe3e54 | #1

    Zapewne będzie to ciekawe widowisko.Takie inscenizacje zapadają głęboko w sercu i pamięci.Dzieki.

  2. kominiarz
    | ID: c8a7169c | #2

    Czy nie lepiej w ten sposób czcić pamięć o bohaterstwie powstańców, zamiast gderać o bezsensowności Powstania Styczniowego i „utraconych przywilejach” ,które matuszka Rossija nam miała ofiarować?

Komentarze są zamknięte