Ruch Palikota połączył się z SdPL

Redaktor Obywatelski3

Podczas wspólnej konferencji prasowej liderzy obu lewicowych partii poinformowali o nawiązaniu współpracy w kwestiach merytorycznych oraz politycznych. Janusz Palikot chce zjednoczyć lewicą na wybory do europarlamentu.

Jak mówi lider RP Janusz Palikot:

Połączenie wielu środowisk da razem szansę na to, żeby stworzyć prawdziwą alternatywę PO-PiS-u. Na to czeka wielu ludzi w Polsce, którzy są już zmęczeni tym, co się dzieje

– powiedział polityk.

Lider SdPL Wojciech Filemonowicz uważa, że kwestia odrzucenia przez Sejm projektów o związkach partnerskich jest nie do przyjęcia.

Obie partie porozumiały się nie tylko w kwestiach merytorycznych, ale również politycznych. Dlatego też poinformowano o wspólnej liście SdPL i RP w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Wcześniej do Ruchu Palikota dołączył europoseł Marek Siwiec, który opuścił klub SLD. Natomiast jak ustalili dziennikarze Panoramy, Palikot ma umówione spotkanie z Aleksandrem Kwaśniewskim. Do rozmowy obu polityków ma dość 7 lutego, a dotyczyć ma ona wspólnej listy w wyborach do PE, pod patronatem byłego prezydenta.

Przypomnijmy tylko, iż Socjaldemokracja Polska to partia powstała w wyniku odejścia z SLD grupy polityków w czasach rządów tej partii w latach 2001-2005. Założycielem ugrupowania był Marek Borowski, były marszałek sejmu a obecnie senator niezależny, który w ostatnich wyborach parlamentarnych startował z ramienia PO.

SI, gp

 1. JT
  | ID: dd6a75e8 | #1

  Grodzka w łodzi wstąpiła do KOP -KOMITET OBRONY PRACOWNIKÓW.

  Co osobapopierająca gówno-marihuane i inną lewizne ma wspólnego z pracownikami?
  SICK

  Pracownik mówi daj na chleb ,pracownik nie mówi daj bucha

 2. | ID: 23df2dcf | #2

  Takie pomieszanie z poplątaniem ludzi,którzy odmiennie widza polską rzeczywistosc..Jezeli lista pana Kwaśniewskiego dołączy, to próg 15% przekroczą.!. A co wniosą w życie parlamentarne nie będzie odbiegało od obecnych wypowiedzi,zachowań ,a skutki to dalszy ciąg obecnego stanu.- czyli stanu zapasci.

 3. | ID: 23df2dcf | #3

  c.d. pkt.2 Zapomniałam o najwazniejszej sprawie ,a to pozbawienie wszystkich partii dofinansowania z budzetu państwa, czyli z naszych podatków.!!!!!!!!!

Komentarze są zamknięte