Jak nie pompką to pedałem

Niezależna Gazeta Obywatelska12

Ponoć instrukcja przesłuchiwania podejrzanych wydana przez Piotra Wielkiego nakazywała na początku zdzielić takiego pałą w łeb od czego od razu miał się on zrobić rozmowniejszym i skorym do wyznania win.

Jak wiadomo naród nasz występuje na światowej arenie jako wielki podejrzany. Już to o mordowanie Żydów za okupacji w „polskich obozach koncentracyjnych”, już to o zacofanie i klerykalizm, już to o inne „zbrodnie” jak wrogość do Rosji, która jak wiadomo jest krainą postępu i wolności. Już caryca Katarzyna hołubiła na swoim dworze francuskiego filozofa Woltera, który w dowód wdzięczności obsypywał ją w swojej publicystce pochwałami.

W kilka wieków później inny francuski „fiłasof” Jan Paweł Sartre równie gorąco wielbił innego postępowego przywódcę Rosji i całej ludzkości Józefa Stalina.

Skoro zatem Rosyja jest odwieczną krainą wolności i postępu, to skonfliktowana z nią wiecznie Polsza z natury rzeczy musi być podejrzana i winna.

A to przecież tylko jedna z możliwych polskich win. Innym jest ów odwieczny, wysysany z mlekiem matek-Polek antysemityzm. Lobby żydowskie w USA domaga się od Polski zwrotu gigantycznego majątku po Żydach zamordowanych przez hitlerowców (nie przez Niemców, ale przez hitlerowców). Amerykańscy Żydzi, którzy nie mają nic wspólnego z tymi, którzy zginęli w Auschwitz i nie zostawili spadkobierców, domagają się zwrotu ich majątków. Jest to żądanie bezprecedensowe w świetle prawa, bo wszędzie na świecie majątek obywatela X, który zmarł bez pozostawienia spadkobierców przejmuje państwo, w którym tenże mieszkał. W przypadku żądań amerykańskich Żydów ma być zupełnie inaczej. Przez analogię, Polska mogłaby się domagać od np. Stanów Zjednoczonych zwrotu majątku Polaków zmarłych za oceanem bez spadkobierców. Oczywisty absurd prawny nie przeszkadza amerykańskim prawnikom szykować pozwy przeciw Polsce, a suma roszczeń dotyczy majątku wartości wielu miliardów złotych.

No i jak postępowy świat ma sobie poradzić z takim „podejrzanym” jak Polska, żeby stała się uległa i skłonna do ustępstw? Zgodnie z instrukcją Piotra Wielkiego walnąć „podejrzanego” w łeb. Walnąć, ale czym?

„Narzędzi”  jest kilka zawsze można liczyć na którąś z rowerowych części. Można np. walnąć pompką albo pedałem.

Właśnie obserwujemy jak cała Polska żyje problemem „związków partnerskich” czyli propozycji ustawy wniesionej przez Tuska, żeby dwóch chłopów, albo dwie baby mogły zawrzeć ‘związek’ i żeby był on traktowany jako „małżeństwo”.

Rozgorzała dyskusja, Polacy się ekscytują, o niczym innym nie mówią, tylko zajmują się tym co powiedział jakiś Gowin, albo jakaś posłanka Pawłowicz – prawie do wczoraj nieznana, a dziś gwiazda telewizyjna.

Autor: Janusz Sanocki

 1. | ID: 0cf3646f | #1

  Artykuł konkretny.Ciekawy jak zwykle. W jaki prosty sposób można zostać Gwiazdą Telewizyjną. Nawet nie przypuszczałam. Premier pan Tusk potrafi zaskoczyc „’ masy”. Nikt nie zajmuje sie gospodarka ani oswiata,ani kultura bo po co.Temat,który sam wywołał czyli Gejów – zastapi Wszystkie problemy łacznie z roszczeniami majatkowymi zydowskimi. Ale pyskata posłanka nie dała sie wyprowadzic w przysłowiowe pole redaktorce telewizyjnej a jej argumenty sa zgodne z pogladami katolickiego narodu.Pozdrawiam.

 2. Eleonora
  | ID: bf6969c6 | #2

  W Naszym Dzienniku przeczytałam ciekawy artykuł.
  Smuty jakiegoś szwedzkiego profesorka, oczywiście o Putinie- samo zło :)

  Władimir Putin przestał być gwarantem politycznej stabilizacji Rosji, a stał się źródłem destabilizacji – napisał szwedzki ekonomista Anders Aslund w komentarzu dla amerykańskiego czasopisma „Foreign Policy”.

  „Protesty przeciwko fałszowaniu wyborów do Dumy miały zachwiać pozycją byłego pułkownika KGB.
  „Będąc w defensywie, Putin nasilił represje wobec opozycji politycznej, zainicjował nieprzekonującą kampanię antykorupcyjną, przystąpił do krucjaty przeciw USA, stara się trafić do mrocznych sił rosyjskiego nacjonalizmu i Cerkwi prawosławnej
  Za pomocą populistycznych argumentów nastawia najbiedniejsze 2/3 społeczeństwa przeciwko zamożnej, wykształconej, kosmopolitycznej elicie”

  Nooo, proszę proszę, bogobojno- ojczyźniana gazetka oskarża prezydenta sąsiedniego kraju o nacjonalizm, populizm ( jeszcze brakuje tutaj antysemityzmu)
  Oskarżenia o krucjatę przeciwko USA, wiadomo miłośnika pokoju ( wiecznego) są komiczne. Przeciez wiadomo, że Gruzja, lotniskowce, bazy wojskowe i inne cudeńka to nie robota amerykanów.
  Nie wspomnę o wizycie” naszego” miłosnika pokoju- pana śp.Kaczyńskiego w Tibilisi :)
  Kosmopolityczna elita, jak widać na przykładzie Polski czy oskubanej Grecji, pokazała już na co ją stać!
  Zniszczą kraj i wyjadą do swoich nowych ojczyzn z zagrabionymi majątkami…
  Nie wspomnę już o ekumenizmie.
  Jak mozna tak pisać o naszym siostrzanym kościele?
  Czyżby Wielebny Ojciec i jego przyboczni też w tę tutkę dęli?!
  Intrygujące :)

  No tak, Polska kraj wyjątkowych antysemitów.
  kto to słyszał by przeprowadzać jakieś badania w Jedwabnym!
  Jak dobrze, że znalazł się jakiś trzeźwy polityk ( min sprawiedliwości) i wstrzymał tę hucpę!

  Ongiś, będąc na wycieczce w Krakowie usłyszałam od pana przewodnika ciekawą historię.
  Otóż po Krakowie jeżdżą specjalne pojazdy dla turystów. Takie riksze.
  Pan opowiadał jak podczas wycieczki młodzieży z Izraela, nie spodobał się panom z Mossadu więc bezceremonialnie wyrzucili go z pojazdu, a sam pojazd rozebrali do ostatniej śrubki.
  Policja ( polska, żeby nie było) bezczynnie się temu chamstwu przyglądała….
  Bo pan ” wyglądał na terrorystę”, jak go izraelczycy poinformowali….
  Ale, jak zwróciłam panu, że to co słyszę o panu Szindlerze, jest nieprawdą.
  Ten człowiek ratował żydów, ale za pieniądze.
  To nie był czysty altruizm czy miłość bliźniego
  To mało mnie pan przewodnik z pojazdu nie wypieprzył!
  Taki był oburzony.
  … no i co zrobić z polską naiwnościa, Panie Januszu!?
  Kończąc wrzucę ciekawy artykuł z Przekroju, żeby nie było, że karmię się tylko antysemicką gazetą Leszka Bubla :)

  http://marucha.wordpress.com/2007/05/11/to-napisano-w-przekroju-a-nie-w-poradniku-antysemity/

  A, i jeszcze jedno.
  Za czasów Piotra Wielkiego wyszły inne, równie ciekawe ukazy
  Jak ten na przykład:

  „Podwładny winien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszył przełożonego”

  Tylko proszę rzucić okiem na galerię:

  http://wiadomosci.wp.pl/gid,14534764,kat,1342,title,Rozkwita-przyjazn-polsko-niemiecka,galeria.html?ticaid=110028

  No i proszę: ” Car- wiecznie żywy”???

 3. | ID: 5cdbcb17 | #3

  @ P.Eleonora .Dzieki za linki i bardzo i to baaardzo ciekawy i trafny komentarz. To prawda.Przez kilka lat mieszkając w Krakowie obserwowałam te i inne nacje.Pozdrawiam.

 4. kominiarz
  | ID: e459b3d5 | #4

  Się uśmiałem :) chociaż nie wiadomo,czy śmiać się z tego jak nas traktują. Fajny art. napisany z humorem,a jednocześnie obnażający przykrą prawdę. Jeśli to kogoś pocieszy,to nie taka ta Rosyja carewicza Putina straszna skoro z takiej Francyi ucieka ciemiężony Obelix. Tam to dopiero musi być ucisk. No a po kraju Hoolywuda,to nie ma się co dziwić i spodziewać czego innego,bo tam pierwsze skrzypce gra ten na dachu :D

 5. Eleonora
  | ID: e5ae0854 | #5
 6. Janusz Sanocki
  | ID: 66b63e1a | #6

  Szanowni Państwo!
  Wg mnie sprawa „zwiazków partnerskich” została wykorzystana przez 'układ” do odwrócenia uwagi od istotnych elementów sytuacji. M.in. zbliżajaćego się kompletnego bankructwa UE. Poza tym układ szykuje nastepcę dla Tuska bo w momencie kryzysu zapadnie nasz premier na jakąs chorobe i trzeba go będzie wymienić. I nagle przy sprawie związków gejowskich objawia sie nam Gowin.
  No a sama (sam?) Grodzka/Grodzki to juz superprodukt na robienie Polakom wody z mózgu. Czym tu się podniecać? PiS powinien albo się wstrzymać albo wyjśc, ale nigdy nie dawać się wpuszczac w maliny. Panią Pawlowicz cenie bo to niezly prawnik i odważna kobieta. Ale ja poniosło i dała pretekst do kolejnej nagonki. Tymczasem należało się wyśmiac.
  Co do tego co pisze Pani Eleonora, to ciekawa rzecz się stała ze sprawą więzień CIA w Polsce, gdzie torturowano „terrorystów”. dzis jadac słuchałem Szeremietiewa w Radio Maryja i nie moglem wyjsc z podziwu jak wiele glupot mozna powiedzieć w kilka minut. „Wszyscy torturuja, Polska – ofiara nagonki, ktorej autorem jest Soros” – itd itp.
  Tymczasem rzecz jest kompletnie kompromitująca nasz „nieszczęśliwy kraj”. Okazuje sie że zamaist suwerenności jest g…o. w ktorym jeszcze suwerennym kraju obcy wywiad mógłby załozyć sobie baze i trorturowac więźniów? W Somalii chyba. slowo daję za sowita było chyba więcej suwerenności, bo Breżniew się nie doważył kaząć Gierkowi wysłać naszych chłopaków do Afganistanu, żeby „walczyć z terrorystami”, a i tortury Ruscy urządzali na miejscu, nie u nas.

 7. Eleonora
  | ID: e5ae0854 | #7

  @Janusz Sanocki

  Panie Januszu… no i nasza kawusia oddaliła się aż do nieskończonosci :)
  Nie spodziewałam się aż tylu banałow w Pańskim wydaniu!
  Rzecz pierwsza
  Gdyby naszym patryjotycznym robaczkom chodziło o faktyczne powstrzymanie marszu sodomitów, to na debatę sejmową zaprosiliby kogoś bardziej kompetentnego.
  Na przykład prof Camerona ze Stanów Zjednoczonych.
  Pan profesor od lat zajmuje się problemem homoseksualizmu i swoją wiedzą w tym zakresie, zmiażdżyłby wszelkich miłośników sodomii.
  Takich Grodzkich, Biedroniów czy Palikotów.
  A tak, to w świat poszły emocje pan profesor… i nic więcej.
  A po Sejmie spodziewać powinnismy się logiki w działaniu, a nie karczemnych kłótni :(
  … chociaż…..
  A pamięta Pan Janusz przykrą sytuację, kiedy minister Giertych jako minister oświaty, ujawnił się na europejskich salonach jako wyjątkowy ” homofob”?!
  Giertych śmiał powiedzieć

  „Propaganda homoseksualizmu dociera do coraz młodszych dzieci. W niektórych
  krajach zabrania się dzieciom nawet w szpitalach mówić, czy czytać o mamie i
  tacie, albowiem może to rzekomo naruszać prawa mniejszości. Otrząśnijmy się z
  tej nieroztropnej poprawności politycznej. Jeżeli nie będziemy ze wszystkich
  sił wzmacniać rodziny to jako kontynent nie ma dla nas przyszłości. Będziemy
  kontynentem zasiedlonym przez dbających o rodzinę przedstawicieli świata
  islamu. Nie możemy również w nauczaniu młodzieży propagować za normalne
  związki pomiędzy osobami tej samej płci, gdy obiektywnie są one odchyleniami
  od prawa naturalnego. Nie chodzi tutaj o dyskryminowanie kogokolwiek. Wręcz
  przeciwnie! Prawda nikogo nie dyskryminuje, a każdy człowiek bez względu na
  swoje słabości jest godny szacunku, ochrony i zrozumienia.”

  http://forum.gazeta.pl/forum/w,66,58484307,58484307,Wypowiedz_Romana_Giertycha_w_Heidelbergu.html

  I jak zareagował pan premier Kaczyński?

  „Premier Jarosław Kaczyński powiedział w poniedziałek, że „udzielił reprymendy” wicepremierowi Romanowi Giertychowi w związku z jego wypowiedzią w Heidelbergu o zakazie aborcji i propagandy homoseksualnej. Premier powiedział, że Roman Giertych przesadził używając tak mocnych słów i utrzymując, że jest to stanowisko polskiego rządu.”

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,3964206.html

  Także wiem, wiem, że to co się dzisiaj dzieje na Wiejskiej, to taka zasłona dymna.
  Że tez Pan nie wierzy w naszą spostrzegawczość?

  Co do Szeremietiewa.
  Uważam go za jednego z nielicznych osób znających się co nieco na wojsku.
  Właśnie przeczytałam ciekawą książkę cenionego przeze mnie historyka Petera Rainy.
  Biografia pana Generała Wileckiego.
  Powiem, że jestem pod wrażeniem osobowości Pana Generała…
  Wiem, wiem, zaraz mi solidarnościowe robaczki wyjadą, że ” szkolony w Moskwie” ” ruski agent” itp…
  Ale wolę takiego patriotę od niejednego amerykańskiego krzykacza.
  Co też lekką rączką na pastwę losu wydają naszych żołnierzy, wysyłając ich ledwo uzbrojonych do Iraku czy Afganistanu… bo to
  ” nasza wojna”
  Polecam książkę.
  Pozdrawiam.

 8. kominiarz
  | ID: e459b3d5 | #8

  @Eleonora
  :D dobreee

 9. | ID: 65e93ff7 | #9

  @P.Eleonora ! Super – Złote Usta – dobreee @ kominiarz

 10. Janusz Sanocki
  | ID: 66b63e1a | #10

  Ależ Eleonoro! Droga!
  Czemuz to kawusia mialaby się oddalac? Nawet barykada z banałów nie jest w stanie „oddalić kawusi”.
  A co do meritum., to trochę Pani sobie przeczy. Giertych tez był politykiem i mówił to dla zdobycia tej części elektoratu, który tak wlasnie wuaża. Tak została „sformatowana” LPR.
  Ciekaw jestem co dzis mówi Giertych na ten temat?
  Gen Wilecki? Ech poznałem go osobiście w czasie kampanii prezydenckiej kiedy próbował startować. Nie bardzo byłbym za. nawet uznajac dobre intencje Petera Rainy.
  Natomiast z wiezieniami CIA wpadlismy w niezla kalabanie. Szeremeitiwe jest dobry fachowiec, ale tu w tej sprawie mówi co nakazuje Wielki Brat. I to jest tragiczne.

 11. Eleonora
  | ID: e5ae0854 | #11

  @Janusz Sanocki

  Wydaje się, że w tych sprawach Giertych zdania nie zmienił?!
  Nie wiem, nie sledzę jego poczynań i wojenek z ojcem dyrektorem.

  A dlaczego nie darzy Pan sympatią Generała?
  Wszyscy mówią tak, jak każe Wielki Brat.
  Pan Generał bynajmniej nie kwakał pod ich dykatando…
  Zacytuję urywek jego listu do Michnika i GW

  „Jak to się dzieje, że na waszych łamach nie możemy znaleźć szacunku i pochwały dla młodych ludzi, którzy wiele miesięcy swojego życia poświęcają służbie Polsce, a jest natomiast miejsce dla gloryfikowania pacyfizmu?
  Armia staje wobec wielu wyzwań, problemów i dylematów.
  Od ich skutecznego rozwiązywania zalezy czy w najbliższej perspektywie będzie się żyło bezpiecznie pomiędzy Odrą a Bugiem.
  Czy chcemy tego, czy nie, to dobre intencje oraz deklaracje zachodnich polityków nie zapewnią nam stabilnych granic. O nie zadbać musimy sami.”

  Cytat pochodzi z 1997 roku.
  dziś możemy sami zobaczyć, jak politycy zadbali o nasze narodowe bezpieczeństwo… Tragedia w Smoleńsku jest tego doskonałym przykładem.
  Ile warte są zapewnienia zachodnich sojuszników widzimy na podstawie ” wygranej” wojny w Iraku.
  Ile miało być konfitur dla polskiego przemysłu… mniam… mniam….:(

 12. | ID: 65e93ff7 | #12

  Brakuje narodowi dyscypliny.Brakuje rzadzacym Rozumu,stad konfitury dla polskiego przemysłu majace osładzac nam zycie umkneły. @p.Eleonora. Mniam,mniam,mniam – nie dla nas. A Wielcy się cieszą,ze X polaczków i to młodych w Iraku – zginęło. A po co,dla kogo? Dodam,ze tez słuchałam wypowiedzi p.Szeremietewa, bo go lubie słuchac i zastanawiam sie czemu nie rozumie. I jak zwykle z pomocą przyszedł nie zawodny autor artykułu.Dzieki. A dla mnie to tematyka trudna.

Komentarze są zamknięte