Co trzecie dziecko rodzi się w biedzie i nędzy

Niezależna Gazeta Obywatelska5

Co trzecie dziecko w Polsce rodzi się w biedzie. Według prognoz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, ponad 132 tysiące rodziców którym w tym roku urodzi się dziecko, dostanie zasiłek socjalny przysługujący najuboższym.

„Rzeczpospolita” podaje, że w 2013 roku, jeśli sprawdzą się prognozy resortu, ponad 35% z 390 tysięcy dzieci które mają przyjść na świat, urodzi się w skrajnie biednych rodzinach. W rodzinach tych, dochód na osobę nie przekracza 539 złotych, podczas gdy granica fizycznego przetrwania wynosi około 500 złotych na osobę. Jednorazowy dodatek socjalny który otrzymają biedne rodziny, którym urodzi się dziecko, wynosi około tysiąca złotych.

Statystyki wyglądały źle już w latach ubiegłych. W 2011 roku dodatek otrzymało 41% początkujących rodziców, a w 2010 liczba ta wyniosła 44%. Biedą najbardziej zagrożone są młode rodziny, a szczególnie te wielodzietne. Z danych GUS wynika, że najbiedniejsi są właśnie małżeństwa z dziećmi, rolnicy i renciści.

Źródło: Rzeczpospolita, narodowcy.net

 1. | ID: 84f7e518 | #1

  W Polsce rządzą mężćzyżni. Ustawy opracowują w większości mężczyżni.Żenią się aby miec zapewniony mir domowy.Dzieci to w większości przychodzą na świat przez poczęcie z przypadku, Kobiety uległe,cierpliwie wychowują dzieci,nocami nie spią, nie tylko przez wrzask dziecka ale i dla mężczyzny, znowu uległe, chodzą z dziećmi do lekarza,pózniej do przedszkola,szkoły,piorą,gotują,prasują zawsze uśmiechnięte bo przecież jeszcze muszą pracować zawodowo aby mieć pieniadze .Wystarczy??? Bieda dotyka tych rodzin,gdzie kobieta nie ma zdrowia i nie może podołać tym wszystkim obowiązkom.Niestety,mężczyżni żyją w innym swoim świecie.Nieliczni ,naprawdę przejmują się domem.A Ci mężczyżni co mają wpływ aby życie kobiet było lżejsze, nie biorą wzorca z krajów unijnych,/ciekawi mnie , dlaczego? / gdzie są płatne urlopy macierzynskie przez 3 lata,gdzie zasiłki na dzieci są na tyle wysokie.że kobiety, zajmują sie wychowaniem dzieci. i pracami,które wyzej wymieniłam.A więc zachęcam posłów, podejmujcie mądre ustawy i dajcie żyć kobiecie,skoro bez niej nie możecie żyć.

 2. JT
  | ID: 2c3438e3 | #2

  @Irena

  Oj Pani Ireno -Świat się zmienia – moi koledzy chodzą z wuzkami, piorą,odbierają dzieci z przedszkola etc.
  Ja chodzę do ginekologa- inni faceci którzy siedzą ze mną to albo gówniarze -wpadkowicze ,albo starsi faceci którym wydawało się (i ich żonom przede wszystkim) że żona przekwitła i że można hulać do woli ;) A tu ZONK

  Co do Macierzyńskiego -stanowczo za krótki – zwiększyć do 9 miesięcy, nie patrzeć na opinię złodzieji z Lewiatanu- budynki Lewiatanu przerobić na mieszkania socjalne ,a Jeremiego Mordasiewicza wysłać do pracy za granicę -bilet w jedną stronę.

  Becikowe jest za małe – kilka lat temu (2006) te pieniądze wydawały się większe -ale była wówczas inna inflacja – najniższa krajowa netto wynosiła w 2006 roku około 750 pln.

  PiS ją podnosił wykorzystując panującą wówczas dobrą koniunkturę

  Dzisiaj zhańbiona krajowa to 1180 i „jak ci się nie podoba to na twoje miejsce 100 innych jest” – tak zasrany złodziejski kapitalzim nauczył bydło ludzi traktować

  Małżeństwo w którym obydwoje zarabiają 1180 +1180 = 2360 nie jest stać na dziecko i dlatego mniej dzieci się rodzi. Nikt nie chce żyć w biedzie. Polacy nie zasłużyli na życie w biedzie- patrząc nawet na to przez pryzmat historii – ile zniesliśmy Jako naród. My zasługujemy na więcej. My zasługujemy na nowe fabryki .My zasługujemy na gospodarza takiego jak ORBAN

  Mąż ,żona i jedno dziecko – tak żeby łączyć koniec z końcem to razem muszą mieć 2700-2800 netto .

 3. | ID: e49eabae | #3

  @P.JT ! Masz racje,Swiat sie zmienia.Mezczyzni przejmuja role kobiety. Czy to słuszne,czy tez nie? To czas pokaze. Ja starałam sie dotrzec do polityków,którzy sa pro unijni.A wiec sugerowałam w moim poscie, aby przepisy z zakresu urlopów macierzynskich i zasiłki były w Polsce takie same jak w Niemczech,Francji,i innych krajach. To samo mysle o wysokosci płacy .aby wyzsza była.Problemy znikły by, jak za czarodziejską rózdzką. Ale Trzeba tylko trwac.Może rzad upadnie czego po prostu pragniemy, jak szalonej miłosci.

 4. JT
  | ID: 08b0db19 | #4

  @Irena

  Ja codziennie się modlę o przedterminowe wybory- Bronek rozpisz, Bronek Bronek Bronek !!! NIE DAJ SIĘ ;) Bronka trzeba dopingować:)

 5. | ID: 34d373a9 | #5

  @P.JT ! Faktycznie . Dobrą myśl podsunąłeś . Modlitwa np .9- dniowa Nowenna do Św ,Judy Tadeusza, W sprawach beznadziejnych,do niego sie zwracam.
  Więc wspólnie prośmy „O Przedterminowe Wybory —
  Panie Prezydencie Komorowski – ROZPISZ „.
  Modlimy się od 6 do 14 lutego czyli do Walentynek.
  Wiara – działa cuda !

Komentarze są zamknięte