Ruch Narodowy jednoczy siły

Niezależna Gazeta Obywatelska6

W połowie stycznia br. odbył się zjazd działaczy narodowych z całej Polski na którym został wyłonionym tymczasowy Zarząd Ruchu Narodowego w skład którego weszli:

Robert Winnicki – prezes Młodzieży Wszechpolskiej

Przemysław Holocher – Kierownik Główny ONR

Marian Kowalski – Rzecznik Prasowy ONR

Artur Zawisza – Wiceprezes Związku Żołnierzy NSZ

Jerzy Wasiukiewicz – Ruch Wolności

Witold Tumanowicz – prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości

Krzysztof Bosak – były poseł LPR

Sylwester Chruszcz- redakcja kwartalnika społeczno-politycznego Myśl.pl

Na zjeździe, w obecności ponad 30 osób, przyjęto projekt deklaracji ideowej tworzonego Ruchu, która zostanie oficjalnie ogłoszona najprawdopodobniej w czerwcu tego roku.

A czym jest tworzący się Ruch Narodowy?

Ruch Narodowy jest nową inicjatywą społeczno-polityczną powołaną przez największe organizacje narodowe w 2012 r. po Marszu Niepodległości.

Kontynuując wcześniejsze pozytywne doświadczenia współpracy Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego pod patronatem Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych rozwijamy ogólnopolską sieć środowisk i organizacji nawiązujących do patriotycznych tradycji. Wspólną pracą społeczną i bezkompromisową postawą ideową zmierzamy do przywrócenia obozowi narodowemu należnej roli w życiu publicznym.

Liderzy Ruchu na zarzut dzielenia prawicy odpowiadają:

„Ruch Narodowy nie dzieli żadnej prawicy, bo ta, mając na myśli byty partyjne, jest już od dawna skłócona i podzielona. Ruch Narodowy jest alternatywą dla tych wszystkich, którzy nie chcą patrzeć na Polskę tylko poprzez interes partyjny, tylko poprzez interes „elit”, które wyzyskują lub pozwalają wyzyskiwać własny kraj i naród. I właśnie takich Polaków Ruch Narodowy ze sobą łączy.”

Na popularnym serwisie społecznościowym powstał oficjalny profil Ruchu pod adresem http://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn#!/RuchNarodowy.net?fref=ts, który w zaledwie 10 godzin „polubiło” ponad 10 tysięcy użytkowników Internetu!

Powstał również regionalny profil Ruch Narodowy Opole – http://www.facebook.com/RuchNarodowyOpole?ref=hl

Na czerwiec liderzy Ruchu zapowiadają kongres w Warszawie.

Autor: Tomasz Greniuch

 1. | ID: 39955f33 | #1

  Zapraszamy do polubienia naszej strony http://www.facebook.com/RN.KKozle, która ma być przeciwwagą dla lokalnej strony reklamującej dewiacje: http://www.facebook.com/tolerancyjnykedzierzyn
  Chcemy pokazać, że Kędzierzyn-Koźle jest przede wszystkim narodowe!

 2. kominiarz
  | ID: f6d3edc6 | #2

  Dzięki za linka i cieszę się,że w Kędzierzynie rozwija się Ruch Narodowy. Oby zbierał na sile i był przeciwwagą również dla tych dewiantów z autonomii :D Pozdro

 3. | ID: 8c1c9bfe | #3

  Popieram i po-lubie.Alleluja i do przodu. @kominiarz i @RNwK-K.Pozdrawiam

 4. 1 lutego 2013, 08:25 | #1
 5. MIZ
 6. 2 lutego 2013, 19:39 | #2
Komentarze są zamknięte