Niemieckie linie OLT bankrutują. Czy to pokłosie upadku w Polsce?

Redaktor Obywatelski2

Niemieckim linią lotniczym OLT Express grozi niewypłacalność, a następnym krokiem będzie złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości- powiedział rzecznik przewoźnika Matthias Burkard. Wszystkie zaplanowane na poniedziałek loty zostały odwołane.

Ostfriesische Lufttransport GmbH (OLT) jest jedną z najstarszych niemieckich linii lotniczych. Flota przewoźnika składała się ostatnio z 15 samolotów, obsługujących lotniska w Bremie, Dreźnie, Saarbruecken, Muensterze i Karlsruhe/Baden-Baden.

Firma przeżywała ostatnio poważne kłopoty finansowe. Pod koniec ubiegłego roku OLT straciły dwa duże zamówienia. Kierownictwo firmy opracowało program restrukturyzacji, który został jednak obecnie odrzucony przez ostatniego właściciela – firmę z Holandii.

Jak pisze agencja dpa, nie wiadomo, czy pasażerowie otrzymają zwrot pieniędzy za bilety i co stanie się liczącą około 500 osób załogą. „Obecnie odbywa się narada kryzysowa” – powiedział Burkard.

Linie OTL zostały założone w 1958 roku w Emden, ostatnio siedziba spółki znajdowała się w Bremie. W 2011 roku przejęła je polska grupa kapitałowa Amber Gold z Gdańska, która w lipcu zawiesiła loty i ogłosiła upadłość.

We wrześniu niemieckiego przewoźnika przejął holenderski inwestor Panta Holdings. Do końca ubiegłego roku linie OLT szybko się rozwijały, przejmując spółkę Contact Air ze Stuttgartu i powiększając liczbę połączeń.

SI, lz

  1. | ID: 5a9e3a3c | #1

    Kto by pomyślał! Jak Holendrzy przejmowali niemiecki OLT wszyscy sądzili, iż to początek złotych czasów dla przewoźnika. Nikt by nie przypuszczał takiego finiszu.

  2. | ID: 1a7330bd | #2

    Oj bankruty,oj bankruty A ich „cudowny finisz” to zasługa.Amber Gold i Michałka. Naprawde przystojny Michałek = Plajta.

Komentarze są zamknięte