Subiektywny przegląd tygodnia: Nasz Polski Orzeł Biały. Premier doznał wielkiej porażki!

Redaktor Obywatelski6

Co z tym Orłem Białym? Jakie jeszcze kolory orła zaproponuje nam Mniejszość Niemiecka? Tusk boleśnie przegrywa w Sejmie, a Wanda Nowicka zostanie odwołana. To ile w końcu zarabia Kwachu?

Z Opola

W Kędzierzynie- Koźlu radni odrzucili poselski projekt wspierania tradycji i kultury śląskiej. Może powodem była sama nazwa projektu, albo sposób jego przedstawienia. Wybaczcie, ale zapewne napiszę z błędem, gdyż nie chce mi się szperać po internecie, jak dokładnie pisze się „ślonko gotko” czy jakoś tak.

Ale jak widać Orzeł Biały może być za godny, aby nazwać nim salę obrad sejmiku wojewódzkiego. Cóż, ile stron tyle poglądów na podobne kwestie.

Prof. Michał Lis uważa, że lepiej nazwać salkę imieniem jakiegoś lokalnego bohatera. Ale już prof. Marek z którym miałem przyjemność o tym rozmawiać, uważa, że Orzeł Biały jest odpowiedni. Mniejszość Niemiecka wypala z różnymi kolorami: niebieski, żółty, złoty. A może czarny, czerwony i żółty, będzie ten „wasz orzeł”?

Sprawą orła zainteresował się dziennik Rzeczpospolita. Postanowili więc zadzwonić nie do polityka, ale lokalnego lidera opinii. I oto red. naczelny NTO Krzysztof Zyzik takowej opinii udzielił. Pełen obiektywizm! Mógł tylko dodać, że musi tak mówić, bo mu mniejszość przestanie dawać forsę na cotygodniowy cykl „Moj Haimat” czy jakoś tak- wybaczcie ale cholernie mi się nie chce szperać po internecie jak pisać właściwie te wszystkie nazwy.

W Ozimku nie będzie tablic polsko-niemieckich. Brawo!

W pod krapkowickiej miejscowości Pietna wystąpił zespół Weekend z hitem „Ona tańczy dla mnie”. I to jest wiadomość tygodnia!

Z kraju

Premier doznał największej porażki od kilku lat. Tak się chwalił na twitterze, że wszystkie trzy projekty dotyczące związków partnerskich przejdą do dalszych prac, aż wszystkie trzy przepadły. To się nazywa skuteczność!

Osobiście uważam, że to wszystko robota Jarosława Gowina. Minister Sprawiedliwości wyszedł na sejmową mównicę i oznajmił, że wszystkie trzy projekty autorstwa: PO, SLD i Palikociarni są niezgodne z konstytucją. Otrzymał brawa o od opozycji i poszedł usiąść sobie gdzie za premierem.  Premier natomiast musiał odkręcać wszystko co Jarek powiedział. Będzie dymisja czy nie?

Ale ten wybieg premiera z Sejmu był wspaniały! Widać, że chłopina biega po pięknym Sopocie.

Robert Biedroń( tak, tak) oznajmił, że przemówienie premiera, w którym mówił, że każdy w Polsce ma prawo żyć normalnie, uznał za historyczne. Złośliwi mówią, że Biedroń zakochał się w premierze.

Ale co to się działo jak Biedroń przemawiał. Posłowie prawicy krzyczeli do niego „buzi, buzi”. Więc może i jest to śmieszne(bo jest) ale po chwili warto się zastanowić nad poziomem dyskusji. W taki sposób i tak durnymi żartami nic konserwatywna część sejmu nie uzyska, a tylko straci.

Premie marszałków sejmu wzbudziły wielkie kontrowersje. Jest to normalne w czasie kryzysu. Jednak tylko jedna osoba straci stanowisko- Wanda Nowicka. Pomimo, iż zdeklarowała się przeznaczyć premie na cele charytatywne, posłowie z jej partii nie mogą jej wybaczyć przyjęcia tak wielkich premii.

Teraz bardziej politycznie: posłowie z partii Nowickiej, zobaczyli, że na odwołaniu koleżanki można zbudować minimalny polityczny kapitał. Tyle, że pani wicemarszałek podczas spotkania partyjnego, wstała, oznajmiła, iż będą konsekwencje jej odwołania i trzasnęła drzwiami. Czyli co, już partia się dzieli?

Kto będzie nowym wicemarszałkiem? PiS nie chce nikogo nowego. Solidarna Polska wystawi swojego kandydata, a Ruch Palikota Annę Grocką. To już wolałem Nowicką.

Kwaśniewski Aleksander powiedział, że jest osobą prywatna i swoich zarobków ujawniać nie zamierza. Jeżeli tak, to niech zrezygnuje z ochrony BOR , odda państwową limuzynę i przestanie brać pieniądze na swoje biura prezydenckie.

Zbigniew Ziobro po raz 146 rzuca rękawice Bronisławowi Komorowskiemu i oznajmia, iż chce być prezydentem.

autor: Łukasz Żygadło 

 

 1. kajtek
  | ID: 65944aee | #1

  Sympatyczni Rodacy.Milczycie a to tylko TO, co tkwi w nas.Za co Życie oddali nasi Bracia; ranni i zabici, torturowani i poniżali. Polegli w walce o Niepodległą Polskę…………milczycie?

  Przecież mamy Godło i nie musimy się Jego wypierać. To przecież MY sami – Suwereni Polski – Polacy.
  Mniejszość żyje u nas i rozwija się bez przeszkód. Konstytucja daje mniejszościom uprawnienia , jakich inne państwa nie dają.
  Nie musicie się wstydzi swej tożsamości i związków z Orłem.

 2. Slonssok
  | ID: dfecbe37 | #2

  Ja nie milcze, i domagam sie uszanowania praw Mniejszosci Niemieckiej i powstrzymania haniebnej nagonki.

 3. | ID: 48e32657 | #3

  @P.Slonssok ! Mylisz się, tutaj nie ma haniebnej nagonki.Tutaj jest polska ziemia,polskie zwyczaje i polskie prawa,Wskaz, ile osób liczą mniejszosci.Nigdzie nie moge wyczytac.Wówczas ocenimy czy państwo polskie respektuje prawa,które samo nadało.Kilku znajomych pracuje w Niemczech i prosze wierzyć, ze maja tylko pracę i to w Stoczni,które p.Merkel z Unia dofinansowała, a polskie stocznie zlikwidowano bo rzekomo nie mogły skorzystac z dofinansowania i niestety upadły.Polacy zostali bez pracy w swojej Polsce.Tęsknią za Polską,liczą,że wrócą bo tutaj jest pozostawione Serce.W Niemczech są niestety tylko pracownikami,Nawet zabrania się im po polsku mówić .Więc zastanów się, kiedy znów będziesz atakował na tym portalu,bo to zachowanie niegrzeczne, najdelikatniej mówiąc.Pozdrawiam

 4. kajtek
  | ID: 65944aee | #4

  Tak a co masz za prawa? i dlaczego muszą być wypełnione? Możesz chcieć tylko to co zapewnia Konstytucja. Na czym polega haniebna nagonka? Czy tak mówią Polacy w Niemczech.? Zmieniają Godła Niemiec? I są wysłuchiwani? Dostają pieniądze na polskie szkoły? itd?

 5. | ID: 48e32657 | #5

  @P,NGO ! Gdzie można znależć,ile osób liczą mniejszości?Wszystkie.Z wyszczególnieniem poszczególnych wsi,miast i miasteczek.A ile osób ma podwójne obywatelstwo.Też z podziałem na gminy. Może to podwójne obywatelstwo przyczynia się do rozgrywek .???? Bo albo jestem Polakiem albo jestem innej narodowości.Po co jest podwójne obywatelstwo, komu słuzy,czy to jest konieczne ? Może by mi ktoś odpowiedział. Zainteresował mnie ten temat ,bo trudno się żyje,gdy spory, wasnie głupie, obrażanie Rodaków dominują w temacie innej nacji.

 6. marian
  | ID: 22563291 | #6

  pani ireno podwójne obywatelstwo nie mają ludzie tylko w opolskim ale i masa polaków w stanach jak i w innych krajach, coraz więcej polaków składa podania o obywatelstwo w angli, norwegi ( ci co już tam żyją kilka lat) itd. i to jest wpożądku bo jest, jak prawo pozwala takie mieć to dlaczego nie, dodatkowe obywatelstwo nie sprawie że się jest gorszym obywatelem, a przecież masa ludzi z innych rejonów polski ma także niemieckie obywatelstwo jak wystarczjąco długo tam mieszkają lub w chodzą w mieszane związki małżeńskie, jeden z popwodów że ślązacy nie czujący się niemcami a tak w znacznej większości jest jak mieli możliwość posiadania takiego obywatestwa przyjeli je z powodu polepszenia warunków ekonomicznych i wyjazdem jak to zresztą robi teraz miliony polaków emigruje żeby lepiej żyć, a zazdość to nasz narodowy grzech tak mówił mój profesor na wykładach, nie wiem czy pani jest chrześcijanką ale jak tak to miłuj bliźniego swego a nie osądzaj ludzi po pochodzeniu

Komentarze są zamknięte