Krótko: bez szans na odwołanie Gowina

Redaktor Obywatelski3

Jarosław Gowin doskonale wiedział, że nie zostanie odwołany. Konserwatyści w PO, również wiedzą, że są potrzebni premierowi, dlatego ostatecznie dojdzie do rozmów, ale bez większych konsekwencji. Co jeśli będzie inaczej? Będzie PO rządzie Donalda Tuska.

Oczywiście mówimy o pokłosiu dzisiejszego sejmowego głosowania nad związkami partnerskimi. Wszystkie trzy projekty: PO, SLD i Ruchu Palikota przepadły i to przy pomocy polityków PO.

Donald Tusk potrzebuje każdej szabli. Nigdy nie może być pewien tego jak zagłosuje klub PSL, bowiem w tej partii również nie ma dyscypliny głosowania ws. obyczajowych. I tym razem nie było inaczej( ciekawe jakie były rozmowy w tym temacie Tuska z Piechocińskim) jednak najbardziej zaskakuje wyłamanie się polityków z partii premiera.

Jarosław Gowin z mównicy sejmowej ośmieszył cały rzad, mówiąc, że wszystkie projekty są niezgodne z konstytucją czego nie odkręcił nawet premier Tusk.

Ministrowi sprawiedliwości jednak włos z głowy nie spadnie. Jeżeli jednak tak się stanie, to Gowin może zaszkodzić Tuskowi jak nikt inny, o czym premier doskonale wie. Dlatego nie może pozwolić sobie na upadek, porażkę z człowiekiem z własnego obozu. Będzie Gowinowi docinał,. będzie podkładał kłody pod nogi, ale nie odwoła go.

Gowin będzie teraz tylko silniejszy. Zbuduje jeszcze większy własny elektorat prawicowy i być może będzie autorem nowego rozdanie.

Jak będzie, zobaczymy.

autor: Łukasz Żygadło

 1. z Niemodlina
  | ID: e2a69286 | #1

  Moim zdaniem sugerowanie, że w PO są konserwatyści to lekka przesada. Żaden konserwatysta nie godziłby się trwać w rządzie który od 5 lat jawnie uderza w polskie społeczeństwo, mało tego wypowiedział mu cichą wojnę!

 2. | ID: a7137f60 | #2

  Tzw. „Związki partnerskie!” Co to za instytucja? Kto ją zawiązuje? Czy politycy,którzy nie radzą sobie ze swoim obłędym, zboczonym popędem seksualnym ,są zdolni do rządzenia naszą Ojczyzną?.Czy ich karty zdrowotne w tym wszelkie badania sa rzetelne są prawdziwe?.Czy lekarze nie naduzywają swoich kompetencji i narazają Rodaków na sfrustowanych, cierpiących,analnych polityków??Zaczął mnie ten temat interesować w sytuacji gdy nie są rozwiązywane sprawy gospodarcze na szczeblu sejmu,rządu, a nade wszystko dominują tematy odbytu,pochwy,jąder,napletków i im podobne Organy !!!?

 3. | ID: 09763bd3 | #3

  @ Wielka burza w radiu z powodu braku poparcia w Sejmie zwiazków partnerskich.Toż to hucpa.Przy najblizszych wyborach zapytamy kandydatów, czy umieją nad zmysłami panować oraz czy seks jest dla nich przyjemnością czy też obowiązkiem , czy uzależnieniem, oraz czy ustami umieją założyć produkt Unimilu.Bedzie ciekawie.A tak na marginesie czy Państwo Posłowie nie widzą wazkich tematów,nad którymi nalezy sie pochylic i rozwiazywac?? odpowiadam; Nie widzą,mysla o restauracji sejmowej , dobrym winie , podniebnych LOT-ach,
  i własnych dochodach z prywatyzacji tegoz przewoznika / tuż,tuż w radiu mówili/, lub innych zyskach z parabanków.
  Toz to ciekawie sie porobiło w naszym kraju.A w Paryzu był protest ,który wyraznie popiera pedalstwo.Półki w aptekach uginają sie od medykamentów na głowe, a dlaczego nie ma medykamentu na rozbrykana , zasłonieta czesc ciała?

Komentarze są zamknięte