Wspomnienie o kardynale Glempie

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Wczoraj wieczorem zmarł prymas senior kard. Józef Glemp. Zmarł w wieku 83 lat, chorując na nowotwór płuc. Wcześniej rano kard. Kazimierz Nycz, informował o pogarszającym się stanie zdrowia kard. Glempa, prosząc o modlitwę w jego intencji, a kilka chwil temu poinformował nagłej o śmierci duchownego.

 

Kard. Józef Glemp był sekretarzem prymasa Stefana Wyszyńskiego, którego następcą został w 1981 roku. Do 2004 roku przewodniczył Konferencji Episkopatu Polski, zaś funkcję prymasa pełnił do 2009 roku.

Ciekawie, w niepublikowanym jeszcze wywiadzie dla NGO, zmarłego wczoraj prymasa Józefa Glempa wspomina Prezydent Opola Ryszard Zembaczyński, który miał ze śp. prymasem spotkanie w 1997 r. w czasie walki o województwo opolskie. – „Pamiętam jak godzinę mówiłem i przekonywałem go do poparcia ratowania województwa opolskiego. Słuchał i prawie nic nie mówił, po czym zgodził się i uznał, że uratowanie województwa, to ważna sprawa” – wspomina dzisiaj prezydent Opola spotkanie w Pałacu Porczyńskich w Warszawie.

Wkrótce wywiad z Ryszardem Zembaczyńskim na łamach NGO.

Oprac. TK

  1. | ID: 129046b6 | #1

    Módlmy się.Prosimy Cię Panie abyś dał wszystkim wiernym zmarłym wieczny odpoczynek.ProsimyCie,abys pozwolił im radować się w chwale zmartwychwstania. Amen R+I+P

  2. Ks. Sebastian Krzyżanowski
    | ID: 35c1165c | #2

    REQUIEM AETERNAM DONA EI, DOMINE, ET LUX PERPETUA LUCEAT EI. REQUIESCAT IN PACE! AMEN.
    Wieczny odpoczynek…

Komentarze są zamknięte