Stop Korupcji przedstawia: Afera finansowa w rządzącej Hiszpanią Partii Ludowej

Redaktor Obywatelski1

Podczas poniedziałkowego spotkania władz rządzącej Partii Ludowej, jej przewodniczący, premier Mariano Rajoy zapowiedział zewnętrzny audyt finansów partii. Wszystko w związku z doniesieniami o szwajcarskim koncie byłego skarbnika – podała agencja EFE.

Równolegle do audytu zewnętrznego prowadzone będzie dochodzenie wewnętrzne. Ma zbadać sytuację finansową i wyjaśnić wątpliwości związane z przyznawaniem premii najważniejszym członkom partii.

Po spotkaniu zarządu, sekretarz generalna Maria Dolores de Cospedel stanowczo zaprzeczyła zarzutom prania brudnych pieniędzy przez Partię Ludową.

O sprawie stało się głośno, gdy na światło dzienne wyszły informacje o szwajcarskim koncie byłego skarbnika partii, Luisa Barcanasa. W latach 2005-2009 miał na nim przeciętnie 15 milionów euro. Najwięcej, bo ponad 22 miliony, było pod koniec 2007 roku. Były skarbnik nie potrafi wyjaśnić źródeł pochodzenia swojego majątku.

W pogrążonej w kryzysie Hiszpanii informacje o niejasnościach finansowych partii rządzącej zdominowały debatę publiczną. Bezrobocie w całym kraju wynosi 25 procent, a co drugi młody człowiek nie może znaleźć pracy. Dodatkowo rząd zmuszony jest do nieustannych oszczędności. W grudniu stanął przed zadaniem ograniczenia wydatków o kolejne 150 milionów euro do 2014 roku.

Każdy może walczyć z korupcją, Ty również!

Wejdź na naszą stronę i przekaż stowarzyszeniu 1% swojego podatku.

Wszystkie otrzymane fundusze pomagają w skutecznej walce z korupcji i nieprawidłowościami w prawie.

Stowarzyszenie Stop Korupcji

 

 

wPolityce.pl, gp

  1. | ID: 143c93f2 | #1

    Słuszna sprawa.Jawność ,przejrzystość,prawda -podstawa prawidłowego funkcjonowania każdego państwa.Dzięki za trud w walce z korupcją.

Komentarze są zamknięte