Akcja obywatelska: Szukamy śladów Powstania Styczniowego [fotorelacja]

Niezależna Gazeta Obywatelska5

Nadszedł czas podsumowania ogłoszonej 23 września 2012 r. akcji obywatelskiej pod hasłem „Szukamy śladów Powstania Styczniowego”. Wspólnie z naszymi Czytelnikami zbudowaliśmy katalog pamiątek związanych ze zrywem 1863 r. Udało się zidentyfikować ślady największego polskiego powstania narodowego w kilku województwach, głównie w śląskim, świętokrzyskim, małopolskim, a także w opolskim, lubelskim, wielkopolskim, mazowieckim i na Kresach. Dziś, w dniu 150. rocznicy Powstania Styczniowego prezentujemy wspólnie zbudowaną galerię zdjęć. Liczymy, że stanie się ona inspiracją dla kolejnych osób, które zechcą przyłączyć się do naszej akcji, tak, by w grudniu 2013 r. opublikować jeszcze bardziej imponujący zbiór fotografii upamiętniających bohaterów i wydarzenia 1863 r. Jest to tym bardziej ważne, że jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez TNS Polska, tylko 19 procent ankietowanych Polaków potrafi podać datę wybuchu Powstania Styczniowego. Tylko 31 procent wie, że powstanie wybuchło w XIX w. Musimy to zmienić!

Dołącz do akcji na fb

Zapraszamy do kontynuowania wspólnej akcji edukacyjnej. Prosimy o nadsyłanie na adres [email protected] fotografii pomników, mogił powstańców, krzyży pamiątkowych, tablic w kościołach lub na instytucjach publicznych wraz z ich opisem. Zachęcamy też do przesyłania tekstów, reportaży, fotorelacji, które sukcesywnie będziemy publikować na kilku portalach internetowych. Jesteśmy Im winni pamięć!

Fundacja „Dla Dziedzictwa”

Niezależna Gazeta Obywatelska w Opolu

Portal Pomnik Smoleńsk

  1. | ID: a84cea30 | #1

    Jesteśmy Im winni pamięć!! Nie zapominajmy! Dzieki za fotorelacje .

  2. | ID: 30a24454 | #3
  3. | ID: 07ab04eb | #4

    Proszę o oznaczanie tych miejsc na mapie – tak aby każdy mógł do nich trafić – tu można zrobić w prosty sposób DODAJ PUNKTU – mapa ta m.in. publikuje listę dokładnych, precyzyjnych lokalizacji miejsc powstańczych. Rozszerzmy akcję o nowoczesne możliwości cyfrowe. Na tej mapie można znaleźć wszystkie już dodane miejsca wpisując w wyszukiwanie: powstaniestyczniowe (bez spacji).

  4. 5 czerwca 2013, 19:15 | #1
Komentarze są zamknięte