Stop Korupcji prezentuje: Urzędnicy powiązani ze światem przestępczym

Redaktor Obywatelski1

Montreal. W wielkim napięciu Kanadyjczycy oczekiwali na rozpoczynające się we wtorek 22 maja przesłuchania ws. korupcji w branży budowlanej w prowincji Quebek. Prawdopodobnie dadzą one odpowiedź na pytanie o skalę powiązań ministerialnych urzędników i partii politycznych ze światem przestępczym.

Komisji, której będzie przewodniczyć sędzia Sądu Najwyższego France Charbonneau, przyznano szerokie uprawnienia do prześledzenia wszystkich zamówień publicznych w Quebeku w ostatnich 15 latach.

Oczekiwania społeczeństwa są w tej kwestii bardzo wysokie, jednak Komisja zastrzega, że na odpowiedź w sprawie brudnych interesów trzeba będzie poczekać wiele miesięcy. Opinia publiczna będzie informowana o kolejnych świadkach przesłuchania dopiero na 48 godzin przed złożeniem przez nich zeznań.

Już teraz zapowiada się, że końcowy raport Komisji wraz z rekomendacjami zostanie przedstawiony pod koniec 2013 roku.

lz, 

za: antykorupcja.gov.pl 

Każdy może pomóc walczyć z korupcją 

  1. Anonim
    | ID: d2f9c14d | #1

    To coś na zasadzie: Alfred Hickok przedstawia! A ja myślałem, że Stop Korupcji przedstawia powiązania co najmniej opolskich jak nie warszawskich polityków z gangsterami. Wszystko w charakterze niezaprzeczalnych dowodów rzeczowych i dziennikarskich dochodzeń prowadzonych żmudnie przez wiele lat działalnosci tej lokalnej i z nazwy dobrze znanej organizacji.
    Jaka szkoda, że rzecz dzieje się w Kanadzie. Dobrze, że chociaż tam SK ma swoich ludzi.

Komentarze są zamknięte