Doktor G. uznany za winnego przyjmowania łapówek! Stop Korupcji dziś w Polsacie

Niezależna Gazeta Obywatelska2
Po czterech latach procesu zapadł wyrok ws. znanego lekarza Mirosław G., byłego ordynatora kardiochirurgii warszawskiego szpitala MSWiA. Oskarżony o przyjmowanie łapówek od pacjentów został uznany przez warszawski sąd za winnego. Otrzymał łączną karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata i 72 tys. zł grzywny.

Sąd uznał, że dr G. przyjął pieniądze od pacjentów – łącznie ponad 17 690 zł – i wyrokiem sądu kwoty te muszą zostać zwrócone. Sąd wymierzył mu też karę 72 tys. zł grzywny. Jej część zostanie jednak odliczona z uwagi na to, że dr G. jako podejrzany w śledztwie spędził trzy miesiące w areszcie. Oskarżony lekarz jako jedyny z podsądnych pojawił się w piątek w sali rozpraw. Przyjął wyrok bez emocji.

Sławny kardiochirurg został natomiast uniewinniony od ponad 20 zarzutów mobbingowania podwładnych. – To dobry wyrok. Najważniejszy jest fakt skazania, uznanie, że koperty z pieniędzmi nie mogą być traktowane jako dowody wdzięczności. To niezwykle ważne z punktu widzenia opinii publicznej i standardów, jakie powinny obowiązywać w życiu publicznym, w tym również w służbie zdrowia – powiedział dla Wirtualnej Polski Mariusz Kamiński, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, były szef CBA.

Dziś o godz. 17.30 w TV POLSAT na ten temat wypowie się również Bartłomiej Gajos, Skarbnik Zarządu Krajowego Stowarzyszenia STOP KORUPCJI i student prawa na Uniwersytecie Wrocławskim.
Oprac. TK za portal www.wp.pl
więcej na:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Zapadl-wyrok-ws-kardiochirurga-Miroslawa-G-oskarzonego-o-przyjmowanie-lapowek,wid,15223210,wiadomosc.html

 

Komentarze są zamknięte