Długie weekendy w 2013 r.

Niezależna Gazeta Obywatelska1

W 2013 r. będzie osiem okazji, by móc cieszyć się dłuższym weekendem. Cztery z nich wymagają wzięcia dodatkowych dni wolnych, za co w zamian można liczyć nawet na 9 dni wypoczynku. Do takiego wymiaru można zwiększyć majówkę oraz święta Bożego Narodzenia.

Pierwsza okazja na przedłużenie sobie weekendu nadarza się już w poniedziałek 31 grudnia.

Biorąc urlop ostatniego dnia 2012 r. można wydłużyć weekend do czterech dni, do wtorku 1 stycznia, czyli do Nowego Roku.

Tradycyjnie, dłuższy odpoczynek czeka pracowników w Wielkanoc. Weekend na przełomie marca i kwietnia wydłuża się o Poniedziałek Wielkanocny. Przerwa w pracy potrwa od 30 marca do 1 kwietnia.

Kolejna okazja na wydłużenie weekendu trafia się w maju. Międzynarodowe Święto Pracy 1 maja (środa) i Święto Narodowe 3 Maja (piątek), dzieli jednodniowa luka. Biorąc urlop w czwartek 2 maja odpoczywamy przez 5 dni.

Można też – biorąc zamiast jednego, trzy dni urlopu – wydłużyć wolne do 9 dni. W takim wypadku należy wziąć wolne 29 kwietna (poniedziałek), 30 kwietnia (wtorek) oraz w czwartek 2 maja.

30 maja (czwartek) przypada Boże Ciało. Idąc na jednodniowy urlop w piątek 31 maja, łączymy 4 dni wolnego, odpoczywając do niedzieli 2 czerwca.

15 sierpnia, również w czwartek, przypada święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wolne w piątek 16 sierpnia oznacza 4 – dniowy weekend.

Dłuższy, trzydniowy weekend, bez konieczności dobierania dodatkowego dnia wolnego, wynika z obchodów święta Wszystkich Świętych. Wolne potrwa od 1 listopada (piątek) do 3 listopada (niedziela).

Podobnie będzie w przypadku Narodowego Święta Niepodległości, które przypada w poniedziałek 11 listopada, tym samym przedłużając weekend o jeden dzień.

Święta Bożego Narodzenia przypadające w środę 25 grudnia i czwartek 26 grudnia dają szanse na przedłużenie wypoczynku do 5 dni, jeżeli weźmie się dzień wolny w piątek 27 grudnia.

Jeszcze dłuższe wolne można zyskać biorąc urlop 23 i 24 grudnia (kolejno: poniedziałek i wtorek) oraz w piątek 27 grudnia. W takim przypadku do dyspozycji pracownika będzie 9 dni wolnego.

Za: http://www.samorzad.pap.pl

  1. | ID: 0bf3ea65 | #1

    Kto ma pracę ten urlop musi zaplanować.Kto jest bezrobotnym ten nie ma problemu z urlopem,bo któż mu go udzieli Pomocna ta rozpiska,zapewne lepiej dni wolne zorganizujemy i wykorzystamy.

Komentarze są zamknięte