Świąteczny NGO Flash

Redaktor Obywatelski1

Jakie słowa powiedział Benedykt XVI na Pasterce w Watykanie? Jakie są statystyki wypadków od wczoraj? Nowe samoloty LOT nie latają, a co podpisał prezydent w wigilię… oraz prognoza pogody.

Papież na Pasterce: nie ma pokoju tam, gdzie zapomina się o Bogu 

Podczas pasterki w bazylice św. Piotra Benedykt XVI przyznał, że w historii doszło do „nadużywania religii”. Papież modlił się o pokój na Bliskim Wschodzie, w Syrii, Iraku. W homilii podkreślił, że z chwałą Boga na wysokościach związany jest pokój na ziemi

Wypadki w Święta 

W dniu wigilii Bożego Narodzenia na polskich drogach doszło do 62 wypadków. Na wieczerzę nie dojechało 7 osób. Oznacza to, że jeździliśmy… wolniej i bezpieczniej. W czasie ostatniej doby doszło do 62 wypadków, zginęło w nich 7 osób

Arcybiskup Michalik: Nie umiemy mówić prawdy

Kościół nie może się pogodzić z przyjęciem konwencji, broniącej kobiet. Przewodniczący Episkopatu Polski arcybiskup Józef Michalik mówił na pasterce w Przemyślu, że pomysł ten to „wielkie kłamstwo” i atak na tradycyjny model rodziny.

Prezydent Komorowski w wigilię zabrał pieniądze biednym

Bronisław Komorowski podpisał ustawę okołobudżetową, która zamraża wynagrodzenia oraz inne świadczenia w jednostkach sektora finansów publicznych. Podstawowym celem tegorocznej ustawy okołobudżetowej jest, podobnie jak w latach ubiegłych, przeciwdziałanie pogłębianiu się stanu nierównowagi finansowej w państwie, a w szczególności podjęcie działań służących zahamowaniu szybkiego wzrostu poziomu deficytu budżetowego oraz państwowego długu publicznego – napisano w komunikacie Kancelarii Prezydenta.

Z cyklu: przygody pewnego samolotu: 

Pasażerowie lecący Dreamlinerem z Warszawy do Wiednia musieli wrócić do Polski. Lądowanie samolotu w stolicy Austrii uniemożliwiła mgła i brak uprawnień załogi do lądowania w trudnych warunkach pogodowych – podało TVN24.

Tysiące chrześcijan świętowało w Betlejem 

Tysiące chrześcijan świętowały wigilię Bożego Narodzenia na placu Żłóbka w Betlejem, na Zachodnim Brzegu Jordanu, w miejscu uznawanym przez tradycję za punkt narodzenia Jezusa Chrystusa.

Pogoda

Dziś w Opolu raczej nie zobaczymy słońca na niebie. Temperatura wyniesie w dzień od 4’C do 6, a w nocy spadnie do 2′.

oprac: ŁŻ

 

 

  1. | ID: 9db4dd7b | #1

    Dlaczego pilot nie miał uprawnień do lądowania we mgle?A moze to i dobrze ,uniknął katastrofy i uratował zapewne dobrych narciarzy.Co do aury to mam kiepskie wspomnienia sprzed kilku dni jadąc z Białegostoku do Warszawy. Mgła,zawieja śnieżna były niesamowite,drogi nie było widać i tylko TIR za którym jechałam po 6 godzinach pozwolił mi dotrzeć do celu. Pierwszy raz chwaliłam TIR-a na drodze,który mi nie przeszkadzał a wrecz pomógł. Co do prezentów p.prezydenta to mozna sie przyzwyczaic.Ale niepokojący jest fakt,że takich decyzji na przestrzeni roku 2013 bedzie wiecej,gdyz jaka Wigilia,taki cały rok .Oby zło jednak znikało a nie przysparzało niedostatku wielu polskim rodzinom.Słowa Papieża sa cenne bo tylko,tylko pokój na Ziemi jest podstawa do zycia na Ziemi.

Komentarze są zamknięte